Hırsız bulununca mı ışıklar yanacak? « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Hırsız bulununca mı ışıklar yanacak?

Bu haber 09 Temmuz 2019 - 5:30 'de eklendi ve 210 kez görüntülendi.

 

Karacabey’de daha önce sık sık kazalara sahne olan Bakırköy Kavşağı’nda bulunan trafik ışıklarını besleyen otomasyon panosu kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. Bu olay sonrası bölgedeki trafik ışıkları da kullanım dışı oldu.

 

Trafik akışı açısından çok kritik bir yer olan Bakırköy kavşağındaki sinyalizasyon sisteminin yeniden çalışmasını isteyen Bakırköy Mahalle Muhtarı Kazım Önen, bu konuda başta Karayolları olmak üzere, tüm yetkili birimleri göreve çağırdı.

 

Bakırköy Kavşağı’na 2017 yılının Kasım ayında kurulan trafik lambalarının bir haftadır yanmaması tepkilere neden oluyor. Daha önce sık sık ölümlü ve maddi hasarlı kazaların yaşandığı bölgeye konulan trafik ışıkları sayesinde bu sorun büyük ölçüde çözülmüştü. Yalnızca geçtiğimiz Mayıs ayında dikkatsiz bir kamyon sürücüsünün kırmızı ışıkta geçmesi neticesinde Karacabeyli Yalçın Çekiçoğlu isimli bir esnaf trafik kurbanı olmuştu.

 

 

Ancak geçtiğimiz hafta yaşanan bir hırsızlık olayı sonrası Bakırköy Kavşağı, yine trafik kazalarına davetiye çıkarmaya başladı. Kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler, kavşaktaki trafik ışıklarını besleyen otomasyon panosunu çaldı. Olay sonrası İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler geniş çaplı soruşturma başlatırken, Karayolları da bölgede keşif yaptı.

 

 

Söz konusu trafik ışıklarının bir an önce yeniden çalışması gerektiğine dikkat çeken Bakırköy Mahalle Muhtarı Kazım Önen, acı kazalar yaşanmadan bunun önüne geçilmesini istedi. Bu konuda başta Karayolları olmak üzere ilgili tüm birimleri göreve davet eden Önen, “Bakırköy Kavşağı’nın bulunduğu İzmir-Bursa Karayolu, özellikle bugünlerde turizm ve tarım sezonunun açılmasıyla çok kritik bir konumda. O nedenle buradaki trafik akışının güvenli olması büyük önem arz ediyor. Yaşanan bu hırsızlık olayı sonrası trafik ışıklarının yanmaması trafik açısından tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Ölümlü ya da maddi hasarlı kaza ve faciaların yaşanmaması adına başta Karayolları yetkilileri olmak üzere, ilgilileri göreve davet ediyorum. Bakırköy Kavşağı’ndaki trafik ışıklarının bir an önce yeniden çalışmasını istiyoruz” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.