Özkan’a teşekkür Matlı’ya teessüf! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Özkan’a teşekkür Matlı’ya teessüf!

Bu haber 05 Temmuz 2019 - 6:00 'de eklendi ve 365 kez görüntülendi.

 

Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca, yakın zamanda açılacak olan Karacabey mezbahası için Belediye Başkanı Ali Özkan’a teşekkür ederken, Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı’ya ise tepki gösterdi.

 

 

Karacabey Belediyesi tarafından ihalesi yapılan ve yakın zamanda hizmete girecek olan mezbaha ile ilgili açıklamada bulunan Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca, mezbahanın tekrar hizmete açılacak olmasının vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi.

 

Karaca, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “3 Temmuz 2019 tarihinde Karacabey Belediyesinde yapılan ihale sonucunda mezbahamızın (yeni tabirle kasaphane) işletme haklarının verilmesi, Karacabey besici, kasap ve vatandaşları tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

 

Karacabeyli işletmeci Ayhan Uz’un büyük fedakarlıklar yaparak işlettiği, fakat yeterli ruhsatı alamadığı için kapattığı kasaphane, uzun süredir atıl vaziyetteydi. İhaleyi kazanan Zülfikar Buruk uzun yıllar işletmede çalışmış, babadan kalma kasap olduğu gibi, işinin ehli ve ilçemiz insanlarının sevip saydığı bir kişidir.

 

 

Mezbahamız Kurban Bayramından itibaren hizmete girecektir. Bu nedenle her ne kadar gecikmiş olsa da Karacabey Belediye başkanımız sayın Ali Özkan ve bilhassa Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ederiz.

 

Bu arada bütün geliri tarım ve hayvancılıktan olan, fakat hiçbir maddi ve manevi yardım ve katkılarını görmediğimiz Bursa Ticaret Borsası’na ve Karacabeyli Başkanı sayın Özer Matlı’ya teessüflerimizi bildiririz. Hayvancılığın başkenti olarak lanse edilen Karacabey’imizin uzun süre mezbahasız kalması üzüntü vericidir. Büyük imkanlara sahip olan Bursa Ticaret Borsası’nın hiç olmazsa bundan sonra kıt imkanlarla elini taşın altına sokan işletmeciye yardımcı olmasını bekliyoruz.

 

Karacabey besici ve kasaplarını Kurban Bayramı ve sonrasında hayvanlarını kendi mezbahalarında kestirerek katkıda bulunmalarını istiyoruz. İhale bedeli yüksek olmuştur. Belediye Meclisimizin ilk toplantıda işletmeci Zülfikar Buruk’a yardımcı olacak kararlar almaları bizleri memnun edecektir. Karacabey’imize hayırlı olmasını diliyoruz”

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.