Belediyeden 10 dalda spor okulu « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Belediyeden 10 dalda spor okulu

Bu haber 05 Temmuz 2019 - 5:00 'de eklendi ve 178 kez görüntülendi.

 

Karacabey’de her yıl merakla beklenen ve büyük ilgi gören Yaz Spor Okulları coşkusu başladı.

 

Karacabey Belediyesi tarafından düzenlenen 2019 Yaz Spor Okulları’nın açılış töreni, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Bu yıl ilk kez 10 branşta açılan kurslara yazılan yüzlerce öğrencinin yanı sıra, veliler ve protokolün katılımıyla düzenlenen tören, festival havasında gerçekleşti.

 

Törende; Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Gençlik Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam ile eğitmenler, veliler ve öğrenciler yer aldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törende ilk olarak yaz spor okulları karate bölümü tarafından hazırlanan gösteri misafirlere sunuldu.

 

 

Hedefimizi aşacağız

 

Ardından Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ayhan Sağlam yaptığı konuşmada, “Bu yıl Karacabey’de ilk kez 10 branşta kurs açtık. Belediyemiz önderliğinde, Millî Eğitim ve Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz işbirliği ile hazırlanan 2019 yaz spor okullarında binden fazla öğrenciye kurs vermeyi planlıyoruz. İlk etapta 600’den fazla kaydımız oldu. Yaz sezonu boyunca 3 farklı etap olacağını düşünürsek, hedefimizi aşacağımız aşikâr. Eğitmenlerimizin de hepsi hevesli ve öğrencileri ile spora dair ciddi bir bağları var. Ben bu konuda öncülük yapan Karacabey belediye başkanımıza ve ilçe kaymakamımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Spor etkinliklerimiz sürecek

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da yaptığı açıklamada, “Bu yıl ilk kez 10 farklı dalda yapacağımız yaz spor okulları etkinliğimiz, umuyoruz ki binlerce öğrenciye ulaşacak. Göreve geldiğimiz günden bu yana, sporda lisanslı öğrenci sayısını yüzlerden on binlere çıkardık. Ve her geçen sene de bu sayı ciddi oranda artıyor. Sadece yaz spor okullarında geride bıraktığımız 5 yılda, 5 binin üzerinde öğrenciye eğitim vermişiz. Ve gençlerimizin sadece yaz sezonu için değil, eğitim hayatlarına da olumlu katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu etkinlikleri sürdürmeye devam edeceğiz. Ben işbirliğinden ötürü sayın kaymakamımıza, ilçe milli eğitim müdürümüz ile gençlik ve spor müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.

 

Etkinliğin ardından Belediye Başkanı Ali Özkan ve Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu, her branşın öğrencilerine temsili forma hediye etti ve kalan formalarda tüm sporculara dağıtıldı. Törene katılan öğrenciler ve protokol, etkinlik sonunda toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Kurslar Eylül’e kadar sürecek

 

Öte yandan, Karacabey Belediyesi 2019 Yaz Spor Okulları futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, halk oyunları, yüzme, kort tenisi, güreş, pilates ve karate olmak üzere 10 farklı dalda ilk faaliyet gösterecek. Eylül’e kadar sürecek kurslar, etap etap her ay olacak şekilde programlandı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.