Başsavcı göreve başladı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Başsavcı göreve başladı

Bu haber 04 Temmuz 2019 - 17:00 'de eklendi ve 265 kez görüntülendi.

 

Tunceli’ye tayini çıkan Karacabey Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Atbaş’ın yerine atanan Serdar Günay, ilçedeki görevine başladı. Başsavcı olarak ilk kez Karacabey’de görev yapacak olan Serdar Günay, ilçeye geldiği için mutlu olduğunu ve adaletin sağlanmasında elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi.

 

Karacabey’in yeni Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Günay, 1973 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. Günay, ilkokulu Kahramanmaraş’ta, ortaokulu Isparta’da ve liseyi Malatya’da okuduktan sonra 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

 

Bir süre serbest avukatlık yapan Başsavcı Günay, 2013 yılından bu yana ilk olarak Gümüşhane Adliyesi’nde, ardından İstanbul Anadolu Adliyesi’nde ve son olarak da Bursa Adliyesi’nde savcı olarak görev yaptı. Serdar Günay, 31.05.2019 tarihli Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi tarafından yayınlanan 2019 Kararnamesi sonrası Karacabey’e Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı.

 

Evli ve 1 çocuk babası olan Karacabey Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Günay, “Hakkın, hukukun ve adaletin hakim olmasını sağlamayı amaçlıyorum. Hiçbir farklılık göz önünde bulundurmadan insanlarımıza adalet hizmeti vermek istiyoruz. Türk milletinin bir adım dahi olsa ileri gitmesine katkı sunabilirsek bu bizim için en büyük şeref olacaktır. Adalet hizmetimizin yerine getirilmesinde Allah yardımcımız olsun, Allah utandırmasın” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.