Yeniköy’de sahil ve yol çalışması « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Yeniköy’de sahil ve yol çalışması

Bu haber 02 Temmuz 2019 - 6:30 'de eklendi ve 258 kez görüntülendi.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan Türkiye’nin tek parça halindeki en uzun sahillerinden biri olan Karacabey sahilindeki çalışmaları sürdürürken, diğer taraftan bölgeye ulaşımın daha konforlu hale gelmesi için asfaltlama çalışmalarına hız verdi.

 

Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kentin denize açılan kapılarından biri olan ve Türkiye’nin tek parça halindeki en uzun sahillerinden birine sahip Karacabey Yeniköy’deki sahil düzenleme ve Kurşunlu yolu asfaltlama çalışmalarının kesintisiz devam ettiğini söyledi.

 

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en uzun sahillerinden birine sahip Karacabey Yeniköy’deki sahil bandını da tatilciler için konforlu bir hale getirdi. Geçtiğimiz hafta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberinde Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ve Kurşunlu Mahalle Muhtarı Halim Şükür, Bayramdere Mahalle Muhtarı Nihat Altın, Büyükşehir ve Karacabey Belediyesi daire amirleri ile birlikte bölgede yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Daha sonra balıkçı teknesi ile denize açılan Başkan Aktaş, Karacabey sahil bandının güzelliklerini denizden görme fırsatı da buldu.

 

Karacabey sahiline ilgi artıyor

 

 

Bursa’nın 17 ilçesinin de ayrı özellik ve güzelliklere sahip olduğunu belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Karacabey’in de en özel ilçelerden biri olduğunu vurguladı.

 

Karacabey’in sahil kenti kimliğini öne çıkaracak sahil düzenleme çalışmalarını geçtiğimiz yılsonu tamamladıklarını hatırlatan Başkan Aktaş, “Çalışmalar kapsamında 400 bin metrekarelik alanda yürüyüş yolları, bisiklet yolu, çocuk oyun alanları, sergi alanları, kumsal alanda ahşap yürüyüş yolları, dinlenme alanları, duş ve soyunma kabinleri, spor alanları ve aydınlatma çalışmaları yaptık.

 

Var olan eksiklikleri de yerinde tespit edip, en kısa zamanda gidereceğiz. Yine Yeniköy plajı, Malkara plajı ve Kurşunlu plajında ekiplerimiz tarafından düzenli olarak kum eleme ve plaj temizleme çalışması yapılıyor. Karacabey plajlarından 2017 yılında 715 metreküp ve 2018 yılında da 1086 metreküp atık toplandı. Bu rakamlar da sahilin daha fazla kullanılmaya başladığını gösteriyor” diye konuştu.

 

Konforlu ulaşım

 

 

Kurşunlu Mahallesi’nde devam eden sıcak asfalt kaplama çalışmasını da yerinde inceleyen Başkan Aktaş, Kurşunlu’daki 6,5 kilometrelik yolun genişliğinin ilk etapta 5 metreden 9 metreye çıkarıldığını vurguladı. Yolun 2100 metrelik bölümündeki sıcak asfalt kaplama çalışmalarının başladığını ifade eden Başkan Aktaş, “Kalan 4400 metrelik kısımda sathi kaplama çalışmaları devam ediyor. Yaptığımız bu çalışmaların bölgedeki aktiviteyi daha da hareketlendireceğine inanıyorum. Burada da Karacabey Belediyemizle koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Ben bu sıcak havaya rağmen çalışmalarda emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve çalışmaların bölgeye hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, ise, Karacabey’e her alanda en iyi hizmeti getirebilmek adına Bursa milletvekilleri, Büyükşehir ve Karacabey Belediyesi ile uyum içinde gece gündüz demeden çalıştıklarını vurguladı.

 

 

İşcan, “Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu bölgelerini de içine alan sahil düzenleme çalışmaları geçtiğimiz yılsonunda tamamlanırken, tespit edilen eksiklikler de bir bir gideriliyor. Karacabey sahil düzenleme çalışmaları kapsamında yaklaşık 400 bin metrekarelik alan sil baştan elden geçirilirken, kum eleme aracıyla plaj düzenli olarak temizleniyor. Öte yandan tatilcilerin bölgeye daha konforlu ulaşımının sağlanması amacıyla Kurşunlu Mahallesi’nde de sıcak asfalt çalışmalarına başlandı. İlçemizin turizmden daha fazla yararlanabilmesi için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Gerek Bursa milletvekillerimiz, gerek Büyükşehir ve Karacabey Belediyelerimiz ile birlikte koordineli çalışarak, eksiklikleri belirliyor ve yapılan çalışmaları takip ediyoruz” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.