Gereksiz ilaç kullanımına son « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Gereksiz ilaç kullanımına son

Bu haber 18 Haziran 2019 - 7:30 'de eklendi ve 206 kez görüntülendi.

 

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, ‘akılcı ilaç kullanımı’ konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla her eğitim öğretim dönemi sonunda geleneksel hale getirdiği Akılcı İlaç Kullanımı temalı karne etkinliğini bu sefer Karacabey’de düzenledi.

 

Şehit Bahadır İlkokulu’nda düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu, İlçe Sağlık Müdürü Volkan Çiğdem, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Aydın, İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü yetkilileri ile veliler ve öğrenciler katıldı.

 

 

Karne dağıtımı öncesinde öğrencileri bilgilendiren İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, miniklere ve velilerine hekimlerinin reçete etmediği ilaçları kullanmamaları konusunda uyarılarda bulundu. Yetkililer ayrıca hasta oldukları zaman önce hekimlerine başvurmaları, hekimlerinin önerdiği ilaçları, belirlenen süre ve miktarlarda kullanmaları gerektiği konusunda bilgiler aktardı.

 

 

Karneler akılcı ilaç zarflarında

 

Konuşmaların ardından karne dağıtım törenine geçilirken, öğrencilerin ve velilerin konuya ilgilerini arttırmak amacıyla, karneler Akılcı İlaç Kullanımına dair bilgilendirmelerin yer aldığı zarflar içerisinde verildi. Etkinlik sonunda ise öğrenciler hep birlikte “Akıllıyım, çünkü gereksiz ilaç kullanmıyorum” mesajı verdi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.