Karne hayatın sonu değildir « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Karne hayatın sonu değildir

Bu haber 14 Haziran 2019 - 11:11 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi.

 

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, bugün Karacabey’de 14 bin öğrencinin karne alarak yaz tatiline gireceğini söyledi.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan ve meslektaşları, veliler ve öğrencilerine seslenen Emin Dingin, şunları söyledi; “Değerli meslektaşlarım, kıymetli veliler ve geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler. Bugün 2018-2019 Eğitim Öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Başarılı, kazasız belasız bir yıl geçirmemizdeki en büyük katkı hiç şüphesiz ki öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve saygıdeğer velilerimiz ile öğrencilerimize aittir.

 

Bununla birlikte yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın iyi bir vatandaş, ahlaklı bir birey, milli ve manevi değerlerine bağlı, vatan, millet, bayrak ve devlet sevdalısı olarak yetiştirilmesinde bizim bu sevdamıza ortak olup, bizlere yol arkadaşlığı yapan hayırseverlerimize, tüm özel ve resmi okul ve kurumlarımız ile bize desteklerini esirgemeyen diğer kamu kurum ve kuruluşlarına aynı zamanda basınımıza ve tüm sivil toplum örgütlerine de çok teşekkür ediyorum.

 

Yaklaşık 14 bin öğrencimiz karne heyecanı yaşayacak. Kimileri emeğinin karşılığını alacak, sevinecek; kimileri alamadığını sanıp, üzülecek ama karne hiçbir zaman hayatın sonu değil. Unutmayınız ki o karneler aynı zaman da hem ailelerinizin hem de bizlerin karneleridir. Bu durumu birlikte başarmışızdır ya da birlikte başaramamışızdır.

 

Sevgili öğrenciler, ancak şunu da belirtmek isterim ki, sizlere sizin kadar keşke bizler, öğretmenleriniz, anne babalarınız faydalı olabilsek. Sizlerin azim ve kararlılığınızın yanında bizlerin çabası her zaman daha anlamsız kalacaktır. Biz sizleri hayatımızın merkezine koyuyoruz ama önemli olan sizin kendi hayatınızı kendi merkezinize koyup, öyle düşünmeniz ve ona göre yaşamanız sizi gerçek başarıya ulaştıracaktır. Hayat kendi hayatınız, neticede hiç kimse başkasının hayatını yaşayamıyor. Geleceğiniz sizin kendi ellerinizde şekillenecektir. Derslerinize daha çok çalışınız. Bu milletin, bu devletin, bu vatanın ve bu bayrağın sizlere ihtiyacı olduğunu hiçbir zaman unutmayınız.

 

Değerli meslektaşlarım, kıymetli veliler. Çocuklarımız bizim yarınlarımızdır. Çocuklarımızı yarınlara hazırlarken çağın gereklerine göre, değişen dönüşen dünyayı okuyarak hareket etmek zorundayız. Bu değişim ve dönüşümü öğretmenler ve veliler başta olmak üzere önce biz görüp ve uygulamak zorunda olduğumuzu unutmamalıyız. Gelinen nokta itibariyle Bakanlığımızın yaptığı her türlü sınavda artık öğrencilerimizin bilgileri değil becerileri ölçülmektedir. Bu yeni anlayışa uygun, yeni kaynaklara göre öğrencilerimizi yetiştirmeliyiz. Çocuklarımız bizim toplumdaki en güzel resmimiz, yarınlara bırakabileceğimiz en güzel mirasımızdır.

 

Gelin hep birlikte yarınlara güzel bir miras bırakalım. Onlara kızmak, kırmak yerine anlamaya çalışalım. Eksikliklerini görmekten ziyade göstermeye çalışalım, onlara nasihat etmek yerine örnek olalım. Öğrencilerimize, kendi çocuğumuza nasıl davranıyorsak ve onlara nasıl davranılmasını istiyorsak öyle davranalım. Mesleğimizdeki gerçek ölçünün bu olduğuna inanıyor ve hiçbir zaman anne baba olunca çocukluğumuzu, yaşlanınca gençliğimizi, öğretmen olunca öğrenciliğimizi de unutmamamız gerekiyor. Hepinize mutlu bir yaz tatili dönemi diliyor, saygı ve sevgiyle selamlıyorum”

 

 

Yaz tatili kaç gün sürecek?

 

15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak olan yaz tatili, 8 Eylül 2019 Pazar gününe kadar sürecek. Bir sonraki eğitim öğretim dönemi ise 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

 

Okullar ne zaman tatil olacak?

 

Yeni modele göre artık okullar bir hafta erken açılacak, bir hafta daha geç kapanacak. Ancak bu durum toplam tatil süresini kısaltmayacak.

2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019’da başlayacak.

18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)

25 Kasım’dan 17 Ocak’a kadar birinci dönem devam edecek.

Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün)

İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak.

06-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün)

13 Nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.