Karacabey tatilcilerin gözdesi oldu « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Karacabey tatilcilerin gözdesi oldu

Bu haber 14 Haziran 2019 - 11:14 'de eklendi ve 234 kez görüntülendi.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey’in 9 günlük bayram tatilinde tatilcilerin gözdesi haline geldiğini belirterek, bu süreçte ilçeye 100 binden fazla ziyaretçinin geldiğini açıkladı.

 

‘Güzellikler Şehri’ olarak bilinen Karacabey, sahip olduğu birbirinden eşsiz değerlerle ziyaretçilerin uğrak yeri haline gelmeye devam ediyor.

 

9 günlük bayram tatilinde vatandaşların refah ve huzuru için yoğun bir mesai harcayan Karacabey Belediyesi ekipleri de bayram tatili boyunca ilçe genelinde 646 ton evsel atık toplayarak, bu atıkları Bursa Hamitler Mahallesi’ndeki katı atık depolama merkezine ulaştırdı.

 

 

Herhangi bir aksama olmadı

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, yoğun geçen tatil mesaisi sonrası yaptığı açıklamada, “Belediyemizde özellikle Temizlik İşleri, Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri personelimiz, fazla mesai ile vatandaşlarımızın ve tatil için bölgemizi tercih edenlerin olumsuzluklarla karşılaşmaması için yoğun çaba harcadı. Bu sayede herhangi bir aksama olmaksızın, 9 gün boyunca ilçemizden 646 ton katı atığın 13 çöp kamyonu, 2 traktör ve 3 süpürge aracı ile toplandığı belirlendi. 65 kişi, bayram tatili boyunca dönüşümlü olarak yaptıkları mesai ile vatandaşlarımızın çevre temizliğinden olumsuz etkilenmemeleri için çaba harcadı.

 

Bunun yanında, Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz park, bahçe, mesire alanlarının yanı sıra cadde ve sokaklardaki kontrollerini de sıklaştırarak, vatandaşlarımızın sağlığının ve şehir işleyişinin sekteye uğramaması için çaba harcadı” dedi.

 

 

Tatilde gözde şehirlerden biri olduk

 

Başkan Ali Özkan, tatil süresince özellikle Uluabat Gölü, Eskikaraağaç Leylek Köyü, Issızhan ve Karacabey Harası’nın yanı sıra, şehir merkezindeki Atatürk Kültür Parkı, Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu tatil beldeleri ile Longoz Ormanı ve sahil bölgesindeki piknik alanlarında yaşanan yoğunluğun da hat safhaya ulaştığını belirtti.

 

 

Esnaf da mutlu

 

Başkan Özkan, “Şehrimiz, 9 günlük bayram tatilinde bölgenin ziyaretçi akınına uğrayan noktalarından biri oldu. 100 binden fazla misafire ev sahipliği yaptığımız bayram tatili boyunca, esnafımızda mutlu ayrıldı. Yaptığımız tanıtım faaliyetleri ile gelecek yıllarda bu sayıların daha da artacağını umut ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.