Atatürk’ü kalbimizden kimse silemez « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Atatürk’ü kalbimizden kimse silemez

Bu haber 14 Haziran 2019 - 11:02 'de eklendi ve 234 kez görüntülendi.

 

Milli Mücadele’nin 100. yılında; tüm Anadolu’ya Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlığını yaymak için yola çıkan “Cumhuriyet Tırı” önceki gün Karacabey’e geldi. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karacabey Şubesi öncülüğünde bir gün boyunca Karacabey Heykel’de konuşlanan Cumhuriyet Tırı’na ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Pek çok kişi ise, Atatürk ve Cumhuriyet’le ilgili düşüncelerini de anı defterine yazdı.

 

 

İçinde; Atatürk, Cumhuriyet ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili Sergi ve orijinal objelerin yer aldığı Cumhuriyet Tırı’nın Karacabey’e gelmesiyle ilgili ADD Şube Başkanlığı bir program düzenledi. ADD Şube Başkanı Ercan Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri tarafından gerçekleşen programa CHP eski İlçe Başkanı Gönül Avil, bazı yöneticiler, meclis üyeleri ve ilçe halkı katıldı.

 

 

Cumhuriyet Tırı’nı Karacabey’de ağırlamaktan dolayı büyük bir onur duyduklarını ifade eden ADD Şube Başkanı Ercan Yıldız, “Her ilde ve şehirde bir gün kalacak olan tırımız, Karacabey’de mola verdi. Ancak bu tır ilçeleriyle birlikte bütün Türkiye’yi gezecek. Burada amaç, Atatürk’ün hangi koşullarda Türkiye’yi bu noktaya getirdiğini anlatmaktır. Bu organizasyon, hem Atatürk’ün adının her zaman ve daima kalplerimizde büyüyerek ve yaşayarak ilerlemesine sebep olacak, hem de onun açmış olduğu çizgide daha emin adımlarla yürümemizi sağlayacak.

 

 

Atatürk’ü bizim kalbimizden, Atatürk’ü bizim gönlümüzden, zihnimizden ve aklımızdan silmeye kimsenin gücü yetmez. 100’ncü yılda Cumhuriyet coşkumuzu yeniden yaşamamızı sağlayan ve genç kuşakların heyecanlanmasına neden olan bu etkinliğin baş mimarlarını yürekten kutluyorum” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.