65 yaş üstüne ücretsiz ulaşım « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

65 yaş üstüne ücretsiz ulaşım

Bu haber 14 Haziran 2019 - 11:16 'de eklendi ve 246 kez görüntülendi.

 

AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, 65 yaş üzeri vatandaşların ulaşımdan ücretsiz yararlanma çalışmasının şehir içinde hayata geçirildiğini müjdeledi. İşcan ayrıca, 60-65 yaş arası vatandaşlar, engelliler, öğrenciler ve öğretmenlerin de ulaşımdan yüzde 35 indirimli yararlanabileceğini duyurdu.

 

Karacabey Otobüs Terminali içinde bulunan Burulaş Kişiselleştirme Ofisi Sorumlusu İrem Bay’ı ziyaret ederek, uygulama hakkında bilgi alan AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, ücretsiz ve indirimli yolculuktan yararlanmak isteyenlerin nüfus cüzdanı ve son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğrafı ile başvuru yapabileceklerini belirtti.

 

Başkan İşcan, ilçe halkının uygulamaya yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çekerek, 65 yaş üzeri vatandaşların şehir içinde günde 6 biniş ücretsiz seyahat imkanı olduğuna vurgu yaptı. Ofise gelen vatandaşların işlemlerinin 5 dakika içinde tamamlandığını söyleyen İşcan, kart süresinin 1 yıl, ücretinin ise 21 TL olduğunu kaydetti.

 

Toplu taşıma araçlarında kullanılan ücretsiz ve indirimli kartlar hakkında bilgilendirmede bulunan Başkan Ertem İşcan, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, Mart 2014’te Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği’ uyarınca, 65 yaş üstü vatandaşlara şehir içi toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanım hakkı tanınmasının ardından ilçemizde de bu uygulama başlamış oldu.

 

 

65 yaş üzeri ücretsiz kart sahibi vatandaşlar; Karacabey şehir içi ve Bursa şehir içi toplu taşıma araçlarına ücretsiz binebilecek. 60-65 yaş arası vatandaşlar, engelliler, öğrenciler ve öğretmenler ise, yüzde 35 indirimli olarak bu uygulamadan yararlanabilecek. İndirimli kartlar Karacabey şehir içi, Bursa şehir içi ve Karacabey-Bursa arası toplu taşıma araçlarında kullanılabilecek. Ücretsiz ve indirimli kart uygulaması kriterlerine sahip olan vatandaşlarımız, vakit kaybetmeden ilçe terminalinde hizmet veren Buruluş Kişiselleştirme Ofisi’ne başvurarak ortalama 5 dakika içinde bu olanaktan yararlanabilirler” diye konuştu.

 

“Yaşlılarımıza her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz” mesajı veren İşcan, “Ne mutlu ki bizler millet olarak saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, bilakis onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz. Yaşlılık konusuna hassasiyetle eğilip, büyüklerimiz için devrim niteliğinde politikalar üretmekteyiz. ‘Evde Bakım Hizmeti İle Yüzleri Güldürüyoruz’, ‘Evde Sağlık Hizmeti’, ‘65 Yaş Üstü Yaş Aylığını 7,5 Katına Çıkardık’, ‘Maaş Kuyruklarında Çekilen Çileye Son Verdik’, ‘Üniversitelerde Yaşlı Bakım Programları Açtık’, ‘Huzurevlerimiz Artık Daha Konforlu’, ‘Kültürel Faaliyetlerde Büyüklerimizi Unutmadık’, ‘Yerel Yönetimlerde Yaşlılarımız El Üstünde Tutuluyor’, ‘Yaşlılarımıza Şiddete Dur Dedik’ ve ‘Yaşlılarımıza Ücretsiz Ulaşım Hizmeti Sağlıyoruz’ adlı Ak Parti Sosyal Politikalar projelerimiz ile yaşlılarımıza sahip çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Öte yandan, ziyarette yer alan AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli de, başvurusunu yaparak indirimli karttan faydalanma imkanı buldu.

 

Karacabey Otobüs Terminali içinde bulunan Burulaş Kişiselleştirme Ofisi’nin hafta içi 09:00/17:30 ve Cumartesi 10:00/15:30 saatleri arasında hizmet verdiği bildirildi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.