Şehir Hastanesi Haziran’da açılıyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Şehir Hastanesi Haziran’da açılıyor

Bu haber 31 Mayıs 2019 - 8:00 'de eklendi ve 254 kez görüntülendi.

 

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Milletvekilleri ile birlikte Türkiye’nin en büyük sağlık yatırımlarından biri olan Bursa Şehir Hastanesi’nin inşaatında inceleme yaptı.

 

Nilüfer Doğanköy’de inşa edilen Bursa Şehir Hastanesi’nin yapımında sona gelinirken, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve beraberindeki heyet, tamamlanmak üzere olan çalışmaları inceleyip yetkilerden bilgi aldı.

 

Başkan Salman ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, sağlık alanında gelişmiş ülkelerin 40 yılda ulaşamadığı hedeflere, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde oldukça kısa sayılabilecek sürede ulaştığını söyledi.

 

 

Tamamlandığında Çanakkale, Balıkesir, Yalova, Bilecik ve Bursa’da yaşayan yaklaşık 5,5 milyon kişiye hizmet verecek şekilde planlanan ve 745 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen Bursa Şehir Hastanesi ziyaret sırasında Ayhan Salman’a Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekilleri ve İl Yöneticileri de eşlik ettiler.

 

AK Parti heyetini karşılayan İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, tamamlanmak üzere olan tesisin; 301 yataklı genel hastane, 264 yataklı onkoloji, 197 yataklı kadın doğum ve çocuk, 275 yataklı kardiyoloji, 200 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri ve 18 yataklı psikiyatri hastanesi olmak üzere 6 tane hastaneyi bünyesinde barındırdığını söyledi.

 

Akan, “Hastanenin içinde yaklaşık 180 yoğun bakım yatağı yanı sıra yaklaşık 22 adet yeni doğan yoğun bakım yatağı, 45 ameliyathane ve 309 poliklinik odası bulunacak” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.