Osmangazi Kızılay vatandaşa yardım ediyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Osmangazi Kızılay vatandaşa yardım ediyor

Bu haber 02 Mayıs 2019 - 14:56 'de eklendi ve 233 kez görüntülendi.

 

Türk Kızılay’ı Osmangazi Şubesi Başkanı Halil Atalay ve Yönetim Kurulu Üyeleri Muhammed Mücahit Ayan, Alpay Şakar ve Abdüssamed Kahraman, 3 aylık görev süreleri boyunca yaptıkları faaliyetler hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.

 

Toplantıda konuşan ve şubede göreve gelişlerinin üçüncü ayı olduğuna dikkat çeken Halil Atalay, Kızılay’ın bir iyilik hareketi olduğunu söyledi.

 

354 aileye yardımda bulunuldu

 

3 aylık süre zarfında 354 aileye ulaştıklarını ve 984 kişiye yardımda bulunduklarını ifade eden Başkan Atalay, “Öncelikle Osmangazi ilçemiz başta olmak üzere, Bursa’mız ve çevresinde yardıma muhtaç insanları tespit edip onların acil olan ihtiyaçlarını gidermek bizlerin birinci vazifesidir.

 

Ramazan-ı Şerif ayı gelmek üzere, bu mübarek ayın feyz ve bereketinden istifade ederek bağışçılarımızın yapacağı destekler ve Genel Merkezimizden gelecek yardımlarla, öncelikle Osmangazi ilçemizde yaşayan muhtaç insanlarımızın, gıda ve giysi yardımlarımızla kapısını çalmak istiyoruz.

 

Nitekim geçtiğimiz günlerde bu doğrultuda ilçemizde ve bazı komşu ilçelerde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlarımıza ayni ve nakdi yardımlarımız oldu. Bu bağlamda Şubat ayından beri Türk Kızılay Osmangazi Şubesi yardımları 984 kişi ve ayrıca 354 aileye ulaşmış durumdadır” şeklinde konuştu.

 

 

Gönüllü halkasını genişleteceğiz

 

Halil Atalay, önümüzdeki günlerde Kızılay Osmangazi Şubesi’nin gönüllü halkasını genişletmek için çalışmalarının olacağını ve ilçede yaşayan ve bu harekete gönül vermek isteyen, kadını-erkeği, yaşlısı-genci ile tanışmak, onların desteklerini almak istediklerini sözlerine ekledi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.