En güzel ibadet yardımda bulunmak « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

En güzel ibadet yardımda bulunmak

Bu haber 02 Mayıs 2019 - 14:53 'de eklendi ve 437 kez görüntülendi.

 

LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı, çocuk ve yetişkin kanser hastalarına mutluluk dağıtmak için dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürüyor. Türk halkının bağışları sayesinde kanser hastalarına ve onların ihtiyaç sahibi ailelerine destek olan LÖSEV, yalnızca Bursa şehir merkezinde değil, uzak ilçeler ve en ücra köylerde de sahada olmaya, hastalarına ulaşmaya, destekler götürmeye devam ediyor.

 

LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı, Ramazan ayı boyunca Türkiye’nin dört bir yanında sayıları 40 bine yaklaşan lösemili çocuk, kanser hastası ve ailelerine fitre ve zekât bağışlarının yanı sıra, içinde gıdadan giysiye, kırtasiyeden oyuncağa pek çok ihtiyaç malzemesinin yer aldığı LÖSEV ramazan kolilerini ulaştırıyor.

 

Yardımlaşma duygusunun arttığı ramazan ayı öncesi Bursa’da şehir merkezinde devam eden Ramazan ayı çalışmaları ilçelerde de başladı. LÖSEV Bursa Şubesi’nin Sosyal Hizmetler ve Halkla İlişkiler ekipleri ilk etapta Gemlik ve İnegöl’de vatandaşlara LÖSEV’in, lösemili çocuklar ve kanser hastalarına ilettiği yardımları anlattı, bilgilendirici afişleri ilçenin önemli noktalarına astı. Resmi kurumlar, okullar, medya kuruluşları ve esnaflar tek tek ziyaret edilirken, bağış kampanyaları ve güvenli bağış yöntemleri hakkında da bilgiler verildi.

 

 

Öte yandan LÖSEV’den yapılan açıklamada, “Gönüllülerinin de desteğiyle süren saha çalışmaları Ramazan ayı boyunca 17 ilçede devam edecek. Kanser hastalarına iletilecek yardımlar da Ramazan ayı başında ailelere elden ulaştırılacak.

 

LÖSEV Bursa ve civar illerde olduğu gibi tüm Türkiye’de yardım ve hizmetleriyle bu gün kayıtlı 40.000 hastasının yanında durmaya devam ediyor. Yaklaşan mübarek Ramazan ayı öncesinde Türk halkının destekleri ile kayıtlı yaklaşık 40.000 kanser hastası ve onların ihtiyaç sahibi ailelerine yardımlarını sürdürecek olan LÖSEV, hasta ve ailelerine umut ışığı olmaya, onları hayata bağlamaya devam edecek.

 

Bu anlamda, Ramazan ayında yoksul bir aileyi doyurmak, hasta bir çocuğu iyileştirmek, gözü yaşlı bir anneyi güldürmek ibadetlerin en güzelidir” denildi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.