Bitmek bilmeyen rezalet! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bitmek bilmeyen rezalet!

Bu haber 10 Ekim 2018 - 11:47 'de eklendi ve 1.084 kez görüntülendi.

 

Karacabey’de yıllardır süren ve artık adeta alışkanlık haline getirilen elektrik kesintileri, esnaf ve vatandaşları çileden çıkartmaya devam ederken, yöneticilerin bu durum karşısında ilgisiz kalması ise tepkilere neden oluyor.

 

Bugün, ilçenin en işlek yerlerinden biri olan ve çok sayıda esnafın bulunduğu Atatürk Bulvarı ve civarında sabah 09.00 itibariyle yaşanan elektrik kesintisi, ‘bu kadarına da pes’ dedirtti.

 

Hemen hemen her yıl ‘trafo bakımı yapıyoruz’ diyerek sadece trafoların altındaki betonu yıkıp tekrar yerine beton atan yüklenici firmanın, bu işi hafta sonu yada geç saatlerde yapmak yerine hafta ortasında yapması ‘saçmalığın daniskası’ yorumunun yapılmasına neden oldu.

 

Öte yandan, yapılan sözde bakım ve güçlendirmenin sadece beton atmaktan ibaret olduğunu ifade eden esnaf ve vatandaşlar, bunun böyle olduğunun en güzel kanıtının da, bu işlemin her yıl yapılması olduğunu belirttiler.

 

 

Esnaflar, “Her yıl bakım yapıyoruz diye bir şeyler yapıyorlar ama gün geçmiyor ki bakım yaptıkları trafolar yanmasın. Zaten yaptıkları hep aynı şey. Trafoların betonuyla oynamak. Kaldı ki bu iş hafta ortasında mı yapılır. Zaten esnaf olarak kan ağlıyoruz, buda yetmezmiş gibi üstüne birde bu akıl almaz iş. Allah aşkına bu ilçenin yöneticileri ne iş yapıyor. Bunları sadece biz mi görüyoruz.

 

Buradan bu elektrik firması yetkililerine de sesleniyoruz. Hafta içi bu işi yapmak ne kadar vicdana sığar. Sabah 09.00’dan 17.00’ye kadar esnafı elektriksiz bırakmak hangi iş ahlakına sığar. Elektrik faturasını ödemeyene hemen işlem yapmasını bilen sizler, kullanılan elektriğin parasını almasını iyi bilen sizler, şimdi bizi mağdur ettiğiniz bu gün, parasını aldığınız halde vermediğiniz elektriği yarın bize bedavaya verecek misiniz?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN