AY değişikliğinde ne var, ne yok! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

AY değişikliğinde ne var, ne yok!

Bu haber 14 Nisan 2017 - 7:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

1980 Anayasası (AY) bugüne kadar 17 defa değiştirildi. Bu değişiklikler partiler arası uzlaşma ile sağlandı. Türkiye’nin daha demokratik olmasını sağlıyordu. Bu AY değişikliği ise Türkiye’nin tek adama teslimiyet değişikliğini sağlıyor.

 

AY değişikliği mecliste görüşülürken, Bursa Milletvekili (MV) İsmail Aydın, AY’nın ilk 4 maddesinin değiştirilmesini talep etmişti. (Partisinin bilgisi dahilinde) Bu son derece tehlikeli bir tekliftir. Türkiye Cumhuriyeti’nin (TC) temeline dinamit konmasıdır.

 

Bu AY değişikliğiyle;

 

1) Bir diktatörlük yaratılıyor. Her şeye dokunan ama kendisine dokunulmayan bir diktatör ortaya çıkaracaktır.

 

2) Demokratik bir rejimden tamamen ayrılıp, otoriter bir rejim kuruluyor.

 

3) Hiçbir vatandaşın mal, can ve hukuk güvenliği kalmıyor. Her kişi, kurum ve kuruluş, tek bir kişinin, bir diktatörün vicdanına terk ediliyor. Yabancı yatırımcı bu şartlarda gelmez.

 

4) Yönetimi (Hükümeti) denetleyecek hiçbir güç kalmıyor. Devlet yönetiminde ve ülkede zorbalıklar hakim olur. Bakanlar meclise gelmeyebilir. Gensoru verilmez, güvenoyu verilmez. Sorumlulukları Erdoğan’ın damadı B.Albayrak’ın dediği gibi; “Bakanların, başkanın verdiği yetki kadar fonksiyonları olacak” Yani tek adam ne isterse o olacak.

 

5) Bir kişi hem hükümet, hem meclis (Parti başkanı olacağı için MV’de o belirleyecek), hem de mahkeme (AY mahkemesi üyelerinin 15’inin 12’sini kendi belirleyecek. HSYK’nın 12 üyesinin 6’sını kendisi belirliyor) olacak. Kuvvetler ayrılığı ortadan kalkıyor. Yasama, yürütme ve yargı tek elde toplanıyor.

 

6) Etkisiz, yetkisiz, aciz ve sembolik bir meclis ortaya çıkıyor.

 

7) Meclis mezara, demokrasi tarihe gömülüyor.

 

8) Bu yapılmak istenenler rejim değişikliğidir. Parlamenter demokratik sistem kaldırılıp, diktatörlük sisteminin gelmesidir.

 

9) Bu AY değişikliği, emperyalist güçlerin dayatması ile yapılmaktadır. Bu Ortadoğu’da 22 devletin, ilk önce rejimlerinin sonrada sınırlarının değiştirilmesi projesidir. CIA’nın, ABD hükümetine, “Türkiye’de tek adam rejimi olmalıdır” diye raporu vardır. Bunun adı da Büyük Ortadoğu Projesi’dir (BOP). BOP’un eşbaşkanı da R.T.Erdoğan’dır. Kendisine verilen bu görevi yerine getirmek için çalışmaktadır.

 

10) AY’nın 123’ncü madde değişikliği; “Eyalet, özerk bölge kanunla veya cumhurbaşkanının kararnamesi ile kurulur” Neden eklendi?

 

11) 80 milyon, bir kişinin vesayetine girecektir. Eğer 1 Mart 2003’te Erdoğan tek yetkili kişi olsaydı, Güneydoğu’da, Irak’ın işgali için ABD askerleri konuşlanacaktı. Kaç askerin, kaç yıl Türkiye’de kalacağı belli olmayacaktı. İskenderun limanı mühimmat temin yeri olacaktı. Çünkü Erdoğan, ABD tarafından kandırılmıştı. O tarihte biat kültürü çok gelişmemiş, AKP MV ile CHP MV’leri mecliste karşı çıkarak, bu işbirliği önlenmişti. Bu da meclisin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Türkiye’ye tek akıl değil, ortak akıl egemen olmalıdır.

 

12) Bu referandumda ‘evet’ derseniz, öyle bir diktatör seçersiniz ki, herkes tarafından kandırılabilir. Bizim yöneticileri PKK, IŞİD, FETÖ vs kandırdı. Yarın bir başkasının kandırmayacağının garantisi var mı?

 

13) Cumhurbaşkanlığı, bir şahsın sınırsız egosunu tatmin makamı değildir.

 

14) 2010 referandumundan sonra hükümet, HSYK’da FETÖ’ye 104 hakim ve savcı kontenjanı tanımıştı. Hakan Şükür dahil acaba kaç tane MV kontenjanı tanıdı?

 

15) R.T.Erdoğan, Diyarbakır konuşmasında; “Tek millet diyoruz, dikkat edin Türk demiyoruz” diyor. Yani Erdoğan, “Bu milletin adı Türk değil” diyor. AY’ya göre bu milletin adı Türk. Şimdi 3-5 ‘evet’ oyu için inkar durumuna geldi. Evet’çi kardeşim, ruhunda Türklük taşıyorsan, buna tepki göstermelisin. Türklük kan meselesidir.

 

16) Rabia işareti, dindar Yahudilerin sembolüdür. 1-Tevrat, 2-Yaradılış, 3-İsrail, 4-Musa’yı ifade eder. Dini selamlaşmadır. Hz. Muhammed’i inkar için 5’nci parmak kapalıdır. Rabia işaretine hayran olanlara duyurulur. Onlarında soyu daha önceki yazılarımda var.

 

AY’da neden bunlar yok!

 

1- Terörü durduracak madde yok.

2- Eğitimi düzeltecek madde yok.

3- İşsizliği önleyecek madde yok.

4- Üretimi artıracak madde yok.

5- Dış borçları ödeyecek madde yok.

6- Ekonomiyi canlandıracak madde yok.

7- İşçi, memur, emekliyi rahatlatacak madde yok.

8- Turizm çöktü, canlandıracak madde yok.

 

Çift başlılığı siz yarattınız şimdi şikayetçisiniz. Koalisyonlardan şikayetçisiniz. Hollanda koalisyonla idare ediliyor ama Türkiye’ye 16.7 milyar dolar borç verdi.

 

AKP, ‘Daha güçlü Türkiye olacak’ diyor. Milleti kandırıyorlar. 15 senedir sizin elinizi tutan mı var? HAYIR!