AKP’nin bölücülerle dansı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

AKP’nin bölücülerle dansı!

Bu haber 04 Nisan 2017 - 7:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AKP Diyarbakır İl Başkanlığı pankart asmış. Pankartta diyor ki; “Her ‘evet’ Şeyh Said ve arkadaşlarına bir Fatiha’dır” Cumhurbaşkanımız ve başbakanımız 1 Nisan’da Diyarbakır’da. Ne reklam ama, bölücülerle dans!

 

Şeyh Said ve adamları, parlamenter sisteme düşman adamlar mıydı? Yoksa Şeyh Said ve arkadaşlarının davası, Türk tipi başkanlık’ sisteminin gelmesi davası mıydı? Yoksa AKP olarak sizin gizli bir ajandanız mı var, Şeyh Said ve adamlarının itibarını iade etmek gibi?

 

Diyarbakır’da bir meydanın adı, AKP belediye meclis üyelerince Şeyh Said Meydanı olarak değiştirildi. AKP’nin bölücülerle dansı nedir anlayamadık. FETÖ ile dans ettiniz. PKK ile dans ettiniz. Apo ile dans ettiniz. Sonra bu danslardan vazgeçtiniz, düşman ilan ettiniz. Birlik ve beraberliğinizi de, dansınızı da CHP’ye sıvamaya çalışıyorsunuz. Cahil olan bunu yutabilir ama sizin felsefeniz ‘Türk toplumu cahildir, okumamıştır, bunları bilmez’ üzerine kurulu.

 

Kimdir sizin methiyeler düzüp dans ettiğiniz bu Şeyh Said!

 

“Bir Türk öldürmek, 70 gavur öldürmeye bedeldir” diyen adam. 1925 yılında genç cumhuriyet rejimine karşı ilk isyanı gerçekleştiren bir haindir. Bazı il ve ilçeleri, yanına topladığı çapulcularla işgal etmiş. En son Diyarbakır kapılarına dayanmış ancak ordumuz tarafından püskürtülmüştür. Ekibi ile beraber ele geçirilen Şeyh Said, bölgeye kurulan istiklal mahkemesi tarafından yargılanarak, 47 adamıyla birlikte idam edilmiştir. Sizin ismini meydana verdiğiniz bu adam, hem Kürtçü hem de İslamcı bir isyankardır.

 

Bu hain adamın isyanı nedeniyle ordumuz aylarca dağlarda savaştı, yeni cumhuriyet rejiminin enerjisini bitirdi. Yönetim isyana kilitlendi. Musul’un elden kaçmasına sebep oldu.

 

Şeyh Said, İngiliz ajanıydı ve isyan etmesi için onlar tarafından kışkırtılmıştır.

 

Bu memleket bu kadar sahipsiz mi? Hiç bu kadar duyarsız olmamıştık. “Verilecek her ‘evet’ oyu Şeyh Said ve arkadaşlarına Fatiha” imiş. Bu memlekette içişleri bakanı yok mu? Valisi yok mu? Emniyet müdürü yok mu? Müftüsü yok mu? Dinimiz de alet ediliyor. Şehidine ‘kelle’ diyen yönetimden hizmet beklenebilir mi?

 

Sizler bir yandan “HAYIR oyu verenler teröristtir” diyeceksiniz, diğer taraftan Mehmetçikleri şehit eden bir haine verilen oy’un Fatiha ile eşdeğer olduğunu iddia edeceksiniz. İnsan utanır, utanın ve bu toplumun karşısına çıkmayınız.

 

Cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlar, AKP yöneticileri, neden algı operasyonu yaratıyorsunuz. Siz, dağ ve ada ile mi konuşuyorsunuz? Apo diyemeyip İmralı, Kandil deyip Murat Karayılan neden diyemiyorsunuz? Süreyya Önder açıkladı; “80 defa M. Karayılan’a gittik” diye. Onları siz gönderdiniz. Devletin gemileri ile Apo’ya bu adamları gönderdiniz. Apo ve Karayılan’ın direktifleri ile Oslo’da pazarlık yaptınız, taviz verdiniz. Dolmabahçe’de mutabakat imzaladınız. F. Gülen’le 11 yıl nikahlı yaşadınız, her istediklerini verdiniz, aynı hedefe farklı yollardan gittiniz ve 15 Temmuz’da çocuğunuz dünyaya geldi.

 

AKP yöneticileri, sizler çok çabuk çark etmesini de biliyorsunuz. Cumhurbaşkanı, başbakan dün HAYIR diyenlere terörist diyordunuz, şimdi cumhurbaşkanı diyor ki; “Bakınız bir HAYIR diyene, ‘evet’ diyene saygı duyduğumuz gibi saygı duyarız” diyor. Arkasından da “Kimler HAYIR diyor, bu önemli” diyor. “FETÖ, PKK, Karayılan HAYIR diyor” diye ekliyor. Biz HAYIR’cılar onlarla hiçbir zaman beraber olmadık ama sizler hep onlarla beraber oldunuz. Apo ‘evet’ diyor, kurtuluşu sizde görüyor.

 

Milletvekiliniz açıkladı; “HDP’de ‘evet’ diyecek” diye. Cemil Bayık açıkladı; “Özgür Kürdistan hayallerimize yaklaştıran, bizi tekrar umutlandıran başkanlık sistemini destekliyoruz” diyor. “Erdoğan, Yıldırım ve Bahçeli’ye, önderlik adına teşekkür ederiz” diyor. Evet’çiler kiminle sarmaş dolaş işte gör cumhurbaşkanı!
Cumhurbaşkanı, “Biz ülkeyi sıçrattık” diyor. Acaba öyle mi? Tabloya bir bakalım, bu ülke insanına kim yalan söylüyor görelim.

 

 

Türkiye’yi değil, milletin aklını sıçrattınız. Bugün her 2 kişiden 1’i sinir hapı kullanıyor.