Yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatı!

Bu haber 28 Mart 2017 - 7:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

16 Nisan 2017 tarihinde referanduma gidiyoruz. Bu referandumda ‘evet’ çıkarsa Türkiye karanlığa, meçhule sürüklenecek. HAYIR çıkarsa aydınlığa, geleceğimize güvenle bakacağımız bir ülkeye doğru gideriz.

 

Yaptıkları, yapacaklarının teminatı. Güçlü bir Türkiye için ‘evet’ deyin diye bağırıyorlar. Gerçek öyle mi olacak, bazı konuları kısa kısa değerlendirelim ve gerçeği görelim.

 

Bu referandum parti konusu değil, devletin yönetim şeklinin değiştirilmesidir. Yani rejim değişikliğidir. ABD eski Dışişleri Bakanı Rice, “Ortadoğu’da 22 yeni devlet kurulacak, ilk önce rejimleri değişecek, sonra sınırları değişecek, Türkiye’de buna dahil” demişti. Bunun adına da Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) demişlerdi. BOP’un eşbaşkanı da R.T.Erdoğan’dır. Yani Ortadoğu devletlerini parçalama görevi Türkiye dahil Erdoğan’a havale edilmiştir. Şimdi 16 Nisan’da Türkiye’nin rejim değişikliğini oylayacağız. Sonrada sınır değişikliği gelecek. Çünkü bu 18 madde içinde ‘şehirler birleştirilir’ diyor. Yani eyalet sistemi kuruluyor diyor. Türkiye eyaletlere bölünürse, parçalanması da çok kolay olacak. Tek adamı kandırmak kolaydır. Bir de zaten hep kandırılan kişiyse!

 

Eski merkez bankası başkanı Durmuş açıklama yaptı; “2002 yılında AKP göreve geldiğinde Türkiye’nin dış borcu 120 milyar dolardı. Şuan da 417 milyar dolar” dedi. “Bu borç sarmalı çevrilemezse Türkiye’yi zor günler bekliyor. Hükümetleri, ödemeye dönük hiçbir yatırım yapmadı. Dün borç, bugün sıcak para peşindeler” dedi.

 

80 yılda alınan dış borç 120 milyar dolar. AKP’nin aldığı dış borç 15 yılda 297 milyar dolar. 80 milyar dolar da özelleştirmelerden geldi. Seçim zamanlarında da 40 milyar dolar kara para girdi. 120 milyar dolar borçla köylerin elektrik, yol, su sorunu çözüldü. Köprüler, yollar, limanlar, Petkim, çelik ve alüminyum vs gibi stratejik yatırımlar yapıldı. Soruyorum; 297+80+40=417 milyar dolarla Türkiye’ye hangi yatırımlar yapıldı. Görünen sadece yollar var. Fabrika var mı? Stratejik tesis var mı? Nerede bu paralar?

 

Evet’çi kardeşim diyor ki; ‘köprü, havalimanı, tüp geçit yapılıyor’ Oysa bu yapılanlar ‘yap-işlet’ modeli ile yapılıyor. Devletin kasasından para çıkmıyor. Üstüne üstlük yanlış hesap sonucu, son köprüden yeterli araç geçmediği için, devlet her ay müteahhit firmaya 4,5 milyon TL ödüyor.

 

Devlet adamları, muhataplarıyla diplomatik dille konuşurlar. Her gelene, gidene hey… diye hitap edilmez. Siz hey… dedikçe karşı taraf ‘ne diyor bu adam, yine ötmeye başladı’ deyip muhatap bile almaz. Hollanda ile bir rezalet yaşadık. Adamlar gelmeyin diyor, biz ‘sizin devletinize gireceğiz’ diyoruz. Ne oldu, Aile Bakanı sınırdan çevrildi, hem de her türlü hakaretle. Bakan dediğin, muhatabıyla muhatap olur, Hollanda polisi ile değil. Devlet adamı olacaksın, devlet adamı. Türk diplomasi tarihinin en utanç verici olayı yaşandı. Eskort eşliğinde Almanya’ya postalandı. 3-5 ‘evet’ oyu için değer miydi? AKP oy için her şeyi mubah görüyor.

 

Başbakan Binali Yıldırım, geçtiğimiz günlerde, “Türkiye’ye abidik, gubidik başbakanlar geldi” diyor. Herhalde kendisi ile A. Davutoğlu’nu kastediyor. İkisi de atamalı başbakan. Demirel’de, Özal’da, Ecevit’te halkın oyu ile geldiler bu ülkede başbakanlık yaptılar. Garibim herhalde bu halka hakaret ettiğinin farkında değil.

 

Koalisyon yıllarında işsizlik ortalama %6,5’ti. Şimdi %12,7. Nerede istikrar? 15 yıldır sizin elinizi tutan mı var?

 

Son 5 ayda 10 milyar dolar kaybetti merkez bankası. Nerede istikrar? Borç bulabilmek için varlık fonu oluşturdular. Hiçbir devlet teminatsız borç vermez oldu. Fondakilerde satılmaya başlandı.

 

Bugün başkanlığa ‘evet’ diyenler, dün PKK açılımına, FETÖ’ye, IŞİD’e ‘evet’ diyorlardı.

 

AKP milletvekili itiraf etti; “HDP’de ‘evet’ diyecek” diye.

 

AKP’li Yasin Aktay, “Türk diye bir ırk yoktur”, bir başka AKP’li vekil, “Türklüğümün hiç faydasını görmedim” diyor.

 

AKP milletvekili İhsan Şener, “Yunan ordusunun Ege’de savaşmadığını, Türk şehitliklerinin sembol olduğunu” söyledi. Acaba bunlar vatan haini değil mi? AKP’lilere sormak lazım.

 

PKK’nın 2 numaralı adamı Cemil Bayık, “Özgür Kürdistan hayallerimize yaklaştıran, bizi tekrar umutlandıran başkanlık sistemini destekliyoruz. Erdoğan, Yıldırım, Bahçeli’ye önderlik adına teşekkür ediyoruz” diyor. Evet’çiler, kim terörist, HAYIR’cılar mı? Birde 30 milyon HAYIR’cıya hakaret ediliyor.

 

Erdoğan ve şürekası, 18 adayı Yunanistan işgaline teslim etti. Hiç sesi çıkmıyor.

 

Barzani, 23 şehrimizi Kürdistan sınırları içinde gösterip hava durumu veriyor. Erdoğan’dan hiç ses çıkmıyor.

 

Terör bitecek diyorlar. 1999’da PKK pes etmeye karar verdi. 2000-2002 şehit yok. 2002 AKP geldi 13 şehit. 2015’te 204 şehit. Toplamda 1602 şehit. 2016-2017 yılları yok. Yaptıklarınız, yapacaklarınızın teminatıdır.

 

Atatürk’ün 1923 Eskişehir konuşması; “Bir millet egemenliğini bir kişiye veremez” Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı bile meclisle yaptı. Onun için bizler HAYIR diyoruz.