Velileri okula sokmuyor! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Velileri okula sokmuyor!

Bu haber 30 Eylül 2014 - 8:00 'de eklendi ve 24.310 kez görüntülendi.

Cumhuriyet İlkokulu velileri, yeni Okul Müdürü Menderes Girgin’in kendilerini okula sokmadığını iddia ederek, müdürün, göreve geldiği gibi okulda huzursuzluk yarattığını söylediler.

 

Tam gün uygulaması sonucu okullarda yaşanan sıkıntılar devam ederken, zaman yetmediği için çocuklarını öğle arasında okulda doyuran veliler, yeni Okul Müdürü Menderes Girgin’in saçma uygulamaları sonucu okula giremez oldu.

 

Daha önce konuyla ilgili yaptıkları açıklamalarda uygulamaya tepki gösteren veliler, “Zaten uygulama sonucu bir çıkmazdaydık. Şimdi birde yeni okul müdürünün saçma uygulamaları eklendi ve okulda huzursuzluk baş gösterdi” dediler.

 

Çocuklarını öğle arasında okulda doyurmak zorunda kaldıklarını belirten veliler, “Okul Müdürü Menderes Girdin, ilk göreve başladığı gün sınıfa gelerek bize ‘Artık çocuklarınızı okulda doyurmayacaksınız. Her yeri kilitleyeceğim ve okula kimse giremeyecek’ dedi. Bizde kendisine zaman yetmediğini, bunun için çocuklarımızı burada doyuruyoruz, o zaman bize bir sınıf tahsis edin dedik. Müdür de sınıf olmadığını oyun alanını tahsis edebileceğini söyledi. Buna rağmen müdür bey bir gün sonra kapıları kilitleyerek bizleri içeri sokmadı. Burası ortaokul değil ve bizlerde çocuk değiliz. Kendisine aklını başına almasını tavsiye ediyoruz. Yaşananlara başından beri kayıtsız kalan ilçe Kaymakamı Ahmet Yurtseven ve Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’i de oturmaya değil göreve davet ediyoruz.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

001-cumh-okul-veli-isyan-002

 

Okulu başına yıkarız

 

Okul Müdürü Menderes Girgin’in okul giriş ve çıkışlarında bekçi gibi kapıda durmasına ve kendilerine karşı sert tutum sergilemesine tepki gösteren veliler, “Adamı buraya huzursuzluk çıkarsın diye göndermişler. Çocuklarını okulda doyurmak zorunda kalan velileri okuldan kovduğu yetmedi şimdi birde okul çıkışında bizleri okula sokmayacağını söylüyor. Herkes çocuğunu dışarıda alacakmış. O kadar çocuk aynı anda dışarı salınırsa ne olacak? Hepsinin kıyafeti aynı, o kalabalıkta çocuğumuzu nasıl bulacağız? Böyle saçmalık mı olur? Kendini kanıtlamak istiyorsa alsın 10 koyun onlarla uğraşsın. Bizim çocuklarımızla oynayamaz. Bizim çocuklarımız koyun değil, onlara kimse sürü gibi davranamaz. Geldiği günden beri bir huzursuzluk aldı başını gidiyor. Müdür bey bizim sabrımızı zorlamasın okulu onun başına yıkarız.” şeklinde konuştular.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

27 ADET YORUM YAPILDI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN