75 puanla gelen okul müdürlüğü « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

75 puanla gelen okul müdürlüğü

Bu haber 26 Ağustos 2014 - 6:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de aynı eğitim kurumunda 4 yılını dolduran müdürler, yeni yönetmelik gereği değerlendirmeye alındı. 22 kurum müdüründen yalnızca sekizi 75 puanın üstünde not alarak görevine devam etmeye hak kazandı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni yönetmeliğine göre, aynı kurumda 4 yılını dolduran müdürler, Temmuz ayının ilk haftasında görevden alındı. Ardından müdürlerin kaderini belirleyecek olan değerlendirme, “İlçe müdürü 25 puan, insan kaynaklarından sorumlu şube müdürü 20 puan, o eğitim kurumundan sorumlu şube müdürü 15 puan, en kıdemli öğretmen ile en kıdemsiz öğretmenin puanlarının ortalaması 10 puan, kurulca seçilecek 2 öğretmenin puanlarının ortalaması 10 puan, aile birliği başkanı ve yardımcısının ortalaması 10, meclis başkanı 10 puan” ölçü anlayışı ile yapıldı.

 

Değerlendirme sonucu, TOKİ Şehit Yüzbaşı Erhan Kındır İlkokulu Müdürü Erbay köse, Ömer Matlı Ortaokulu Müdürü Harun Ulaş, Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Çalı, İstiklal Ortaokulu Müdürü İsmail Şen, Şehit Serkan Şahin İlkokulu Müdürü Menderes Girgin, Hacı Ahmediye Onur İlkokulu Müdürü Oğuz Koyuncu, Seyran İlkokulu Müdürü Şaban Vural ve Dağkadı İlkokulu Müdürü Vedat Yılmaz, 75 puanın üstünde puan alarak görevlerine devam etmeye hak kazandılar.

 

Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdurrahim Üner, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yaşar Gökbayrak, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Lütfi Yavaş, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Faruk Gürler, Muhsin Özdamar Ortaokulu Müdürü Mesut Şinasi Eren, Şehit Yüzbaşı Atilla Savaş Acarca Ortaokulu Müdürü Fahrettin Lenger, Karakoca İlkokulu Müdürü Akif Demirtaş, Bayramdere İlkokulu Müdürü Hasan Derinsu, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Rafet Yılmaz, Şehit Bilal Kanat İlkokulu Müdürü Ferhat Cengiz Coşan, Uluabatlı Hasan İlkokulu Müdürü Hamdi Uzer, Sultaniye Ortaokulu Müdürü Oktay Köseoğlu, Atatürk İlkokulu Müdürü Mehmet Tanrıverdi ve Dayı Karacabey Anadolu Lisesi Müdürü İhsan Vurgun ise 75 puanın altında kaldı.

 

75 puanın altında kalan yöneticilerin, bulundukları okulda yöneticilik yapamayacağı, ancak başka bir okul müdürlüğü yada müdür yardımcılığı için başvuruda bulunabilecekleri, bu yöneticilerin, yerlerine başka bir yönetici atanana kadar görevlerine devam edecekleri belirtildi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN