Sağlıksız içme suyundan kurtulmalıyız « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Sağlıksız içme suyundan kurtulmalıyız

Bu haber 22 Ağustos 2014 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Ali Özkan, BUSKİ yetkilileriyle yaptığı görüşmede, Karacabey’in içme suyunun sağlıksız olduğunu ifade ederek, “Karacabey’i sağlıksız içme suyundan kurtarmak için Yeniköy tarafından şehrin içme suyunu karşılama girişiminde bulunacağız” dedi.

 

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, önceki gün gerçekleştirdiği ziyaretlerde Bursa Büyükşehir yetkilileri ile bir araya geldi. Karacabey’de yapılması gerekenleri üzerine çeşitli konuları birebir görüşen Özkan’a, Meclis Üyeleri İsmail Ülker ile Gülten Kapıcıoğlu ile İmar ve Şehircilik Müdürü Gökşen Akgör Yağcı eşlik etti.

 

Ziyaretlerin ilkini Burulaş Müdürü Levent Fidansoy’a gerçekleştiren Başkan Özkan, Karacabey ve Köylerinin Ulaşım Planlamasını ise Daire Başkanı Erdinç Alkan’la masaya yatırdı. Burulaş ziyaretinde Bursa-Karacabey ile köyler arası ulaşımın rahatlaması noktasında atılması gereken adımları dile getiren Özkan, konuyla ilgili planlamalar hakkında Burulaş Müdürü Fidansoy’dan bilgi aldı.

 

Fidansoy, konuşmasında ellerinde hali hazırda bir taşıma aracı bulunmadığını ancak araç siparişi verdiklerini ve şu anda fabrikada üretim aşamasında olduklarını araçları gelir gelmez hizmete sokacaklarını söyledi.

 

Başkan Özkan’ın Burulaş Müdürleri ile olan ziyaretinde dile getirdiği bir diğer başlık ise taşınılması yönünde çeşitli fikirlerin ortaya atıldığı Karacabey Terminal binası oldu.

 

Özkan, “Yapılacak yeni otoban ile birlikte mevcut terminalimizi revizyona sokmayı düşündük. İlçeye yakışır, modern ve kullanışlı bir otogar düşünüyoruz. Yeni otoban giriş çıkışı mevcut otogara yakın olacağı için böyle bir düşüncemiz hakim” şeklinde konuştu.

 

Özkan’ın ziyaretlerindeki bir sonraki durağı BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı ve Genel Müdür Yardımcısı Talat Özen oldu. Özkan bu ziyaretinde ise su ve kanalizasyon ile ilgili sorunları masaya yatırdı.

 

İlçedeki tüm aspesli boruların kaldırılarak yerine standartlara uygun hijyenik altyapının hayata geçirilmesinden bahseden Özkan’ın planlanan projeleri, beraberindekilerle değerlendirdi. Diğer ele alınan konu ise Gölecik Barajı oldu.

 

Barajın biteceği tarihe kadar kullanılacak mevcut içme suyunun daha iyi koşullardan sağlanması için bir takım çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Özkan, Karacabey’i sağlıksız içme suyundan kurtarmak için Yeniköy tarafından şehrin içme suyunu karşılama girişiminde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

 

001-a-oz-bus-s-su-002

 

Ziyaretlerinde Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar ile görüşen Başkan Özkan, çöp sorununu gündeme getirerek, yeni yapılan hastane yanında yer alan çöplüğün Hamitlere, Büyükşehir tarafından ücretsiz taşınmasını talep etti.

 

Özkan’ın son ziyareti ise Büyükşehir Sahil Hizmetleri Daire Başkanı Hakan Bebek oldu. Seçimlerin hemen ardından yaz sezonunun başlaması nedeniyle Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu’da ameliyat niteliğinde bir hizmet yapılamadığını, pansuman tedbirlerle imkânlar dâhilinde sorunların çözüldüğünü belirten Özkan, 2015 sezonu itibariyle sahillerin topyekün masaya yatırılarak Longoz Ormanları ve Kurşunlu dahil ihtiyaç duyulan tesislerin yapılması noktasında mutabakata varıldı.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN