AKP İsrail için suyu özelleştirecek « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

AKP İsrail için suyu özelleştirecek

Bu haber 22 Ağustos 2014 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Saadet Partisi (SP) İlçe Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Gürsoy Yıldız, Türkiye’deki su kaynakları üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekmek amacıyla bir basın açıklaması yaptı.

 

Dünya üzerinde içilebilir su kaynaklarının çok sınırlı olduğunun altını çizen Yıldız, bu kaynakları da küresel Yahudi sermayeli şirketlerin kendi kontrollerine geçirmek istediklerini vurguladı. Bütün dünyada ‘özelleştirme’ adı altında gizli ve tehlikeli bir oyun oynandığına işaret eden Yıldız, Türkiye’nin de bu oyuna geldiğini söyledi.

 

Hükümetin Su Kanunu tasarısı hazırlayarak konuyu Meclis gündemine getirmeye çalıştığını vurgulayan Gürsoy Yıldız, uzun vadede suyun kontrolünün tıpkı bankacılık ve sigorta sektöründe olduğu gibi küresel şirketlerin kontrolüne girme tehlikesi bulunduğuna dikkat çekti.

 

Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Gürsoy Yıldız, küresel Yahudi sermayesinin bir oyunu olan su kaynaklarını özelleştirme politikasının AKP hükümeti tarafından hayata geçirilmek istendiğinin altını çizerek şunları söyledi:

 

“Su Kanunu Tasarısı hazırlanarak Meclise sunulmaya çalışılmaktadır. Bu kanunla, HES’lerin kullanılması için izin verilen akarsular 49 yıllığına özel şirketlere kiralanabilecektir. Tasarı ile yeraltında bulunan durgun veya hareket halindeki sular ile kaynak suyu, memba, çay, dere, nehir, ırmak, tabii ve suni göller ile geçiş ve kıyı suları yani yeraltı sularını yüzeysel suları kapsayan tüm su kaynaklarının 49 yıllığına devredilmesi, özelleştirilmesi, uluslararası ve yerli şirketlere satılması öngörülüyor.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN