Suya 6,5 liralık ZAM! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Suya 6,5 liralık ZAM!

Bu haber 19 Ağustos 2014 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

26 bin kayıtlı su abonesi bulunan Karacabey Belediyesinin, her faturaya yansıtılan 6,5 lira ile ayda 169 bin lira, yılda ise 2 milyon 28 bin lira vatandaşın sırtından ek gelir elde edeceği iddia edildi.

 

 

Karacabey’de su borcunu ödemeye giden bir vatandaş, 20,5 liralık faturasına 27 lira ödeme çıkınca belediyeye tepki gösterdi.

 

Kendisinin 14,5 ve babasının 20,5 liralık su faturasını ödemeye giden S.K. isimli vatandaş, kendisine kesilen 24 ve 27 liralık makbuzları görünce şok oldu. İki faturasına da ekstradan 6,5 lira fazla para ödeyen S.K., “Bu paranın ne olduğunu sordum. Oradaki görevli bana bunun katı atık bedeli olduğunu söyledi. Ardından yetkiliyle görüşmeye gittim. Kendisine sorduğumda bundan haberi olmadığını öğrendim. O da yanına çağırdığı bir görevliye bunun ne olduğunu sordu. Görevli kişide, bunun meclis kararıyla uygulamaya geçen ‘Atık’ bedeli olduğunu söyledi.” dedi.

 

S.K., “Su faturaları önceden 2 ayda bir geliyordu ve zaten biz her faturada atık su bedeli ödüyorduk. Şimdi faturalar ayda bir geliyor ve hem atık su bedeli ödemeye devam ediyoruz hem de ekstradan ‘Atık’ adı altında faturada bile yazmayan 6,5 lira ödetiyorlar. Bu faturada yazmayan, makbuzda 6,5 lira ekstradan ödediğimize dair hiçbir açıklama bulunmayan para ne parası. Devletin kestiği 20,5 liralık faturaya neden 27 lira ödüyoruz ve bunu nasıl tahsil ediyorlar. Neden makbuzlarda bunun bir açıklaması yok. Bu para nereye gidiyor.

 

Belediye Başkanımız Ali Özkan, seçimlerden önce Karacabey’in en pahalı su içen ilçe olduğunu ve belediye başkanı olması halinde su ücretlerini ucuzlatacağını söylüyordu. Şimdi kendisine soruyoruz. Bu şekilde mi su ücretlerini ucuzlatıyor. Zaten dediği gibi pahalı içiyorsak şimdi bide üzerine 6,5 lira eklemek adalet mi? Bu insanlara bu kadar yük yüklemek adaletin neresinde. Biz hakkı yenen vatandaşlar olarak sizlere hakkımızı helal etmiyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

2 milyon 184 bin liralık vurgun

 

Karacabey Belediyesinde 26 bin su abonesi bulunuyor. Buna göre abone başına ayda alınacak olan ve fatura ile makbuzda yeri olmayan 6,5 liralık ek ödeme ile vatandaşsın sırtından ayda 169 bin lira, yılsa ise 2 milyon 28 bin lira kazanç sağlanacağı iddia ediliyor.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN