Büyükşehir’in işini Karacabey yapıyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Büyükşehir’in işini Karacabey yapıyor

Bu haber 19 Ağustos 2014 - 6:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçe mezarlıklarında sona gelinen bakım ve temizlik çalışmaları ile haşerelerle mücadeleye karşı yürütülen uygulamalar hakkında yazılı basın açıklaması yaptı.

 

İlçe merkezindeki 2 mezarlığın komple bakım, temizlik ve onarım çalışmalarını tamamladıklarını belirten Özkan, açıklamasında ilaçlama çalışmalarından da bahsetti.

 

Özkan yaptığı yazılı basın açıklamasında ilk olarak mezarlıkların bakım ve temizleme çalışmalarından bahsetti. Ramazan Bayramı öncesinde ilçenin her iki mezarlığında bakım, onarım ve temizlik çalışmalarının tamamlandığını belirtirken, talep gelen köy statüsünden mahalleye geçen yerleşim yerlerinde bulunan mezarlıklarında aynı işlemden geçirdiklerini belirtti.

 

Boğaz, Bayramdere, Bakır, Taşlık, Ovaesemen, Danışment, Ekmekçi, Beylik, Hotanlı, Uluabat ve son olarak Ekinli Mahallelerinde bulunan mezarlıkların titiz bir çalışma ile bakımdan geçtiğini aktaran Özkan, ilçe sınırları içerisindeki tüm mezarlıkların bundan böyle bakım, temizlik ve defin işlemlerinin Büyükşehir sorumluluğunda olduğunu kaydetti.

 

001-b-seh-ir-bld-002

 

Başkan Özkan’ın bir diğer konu başlığı ise Sivrisinek ve haşerelere karşı yapılan ilaçlı mücadele oldu. Bu yıl Büyükşehir ekiplerince yürütülen ilaçlamalar yetersiz kalınca devreye Karacabey Belediyesi’nin girdiğini ifade eden Başkan Özkan, “Büyükşehir’in sorumluluk alanı genişleyince ilaçlamalarda bazı ilçelerde yetersiz kalındı. Bizlerde gelen şikâyetler üzerine harekete geçerek kendi ilaçlama ekibimizi kurduk. Belediyeye ait iki aracıda ilaçlamada kullanılmak üzere bu birime tahsis ederek, bu uygulama ile etkili bir çözüme ulaştık” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN