BGC’nin bursları mutlu ediyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

BGC’nin bursları mutlu ediyor

Bu haber 11 Ağustos 2014 - 15:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin (BGC), üyelerinin üniversitede okuyan çocuklarına eğitim hayatı boyunca verdiği burslar olumlu sonuçlar veriyor. Üniversiteye başladığı günden bu yana BGC’den burs alan Bensu Baştopcu, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı’ya yazdığı elektronik mektupta duygusal bir ifadeyle teşekkür etti.

 

Köşe yazarı Adnan Baştopcu’nun kızı olan Bensu Baştopcu, Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngilizce Sosyoloji Bölümü’ndeki eğitim hayatı boyunca Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nden burs aldı.

 

Baştopcu, Kolaylı’ya gönderdiği duygusal mektupta şunları yazdı: “Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nden 4 senedir aldığım bursun, üniversitenin kapısından gülümseyerek çıkmamdaki katkısı çok büyük. Bugün mezun, hatta işe başlamış biri olarak, bana verdiğiniz bursun güzel yerlere ulaştığına inanıyorum. Size bu cömert burs için teşekkürü borç bilirim. Saygılarımla.”

 

Bensu Baştopcu’nun mektubunu okurken duygulandığını ifade eden BGC Başkanı Nuri Kolaylı, “Yaklaşık 10 yıldır, üyelerimizin üniversite öğrenimi gören çocuklarına burs veriyoruz. Pek çok öğrencimiz başarıyla mezun olarak yaşama atıldı. Bensu kızımızın okulunu başarıyla bitirip iş hayatına atılmasında katkısı olduğunu söylediği burslarımız devam ediyor. 2013-14 eğitim öğretim yılında 43 öğrencimize 8 ay boyunca aylık 150 lira burs verdik. Vermeye de devam edeceğiz” dedi.