En iyi sorumluluk Sütaş’ın « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

En iyi sorumluluk Sütaş’ın

Bu haber 07 Ağustos 2014 - 19:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sütaş, bu yıl Türkiye’de düzenlenen 8. Uluslararası Gıda Konferansı kapsamında, Foodbev’in düzenlediği Dünya Sütçülük İnovasyon Yarışması’nda eğitim faaliyetleriyle “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü”nü aldı.

 

Sütaş, Avrupa’nın en prestijli medya kuruluşlarından Foodbev’in düzenlediği 2014 Dünya Sütçülük İnovasyon Yarışması’nda Süt Hayvancılığı Eğitim Faaliyetleri ile “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülüne layık görüldü.

 

Sütaş’ın en iyi sütlü içecek kategorisinde de “Genç Şişe Ligt Ayran” ürünü ile mansiyon aldığı yarışmanın ödül töreni, bu yıl Türkiye’de düzenlenen 8. Dünya Süt Kongresi kapsamında yapıldı. Kongrede, Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Gülay Özcan, uluslararası katılımcılara, “Geçmişten bugüne Anadolu’da süt ve süt ürünleri” başlıklı konuşması ile Türkiye’de doğan ve dünyaya yayılan yoğurdun gelişimini ve taşıdığı besin değerleri açısından önemini anlattı.

 

Süt ve süt ürünlerinde dünyanın önde gelen markalarının katıldığı yarışmada, 30 ülkeden 160 şirket 17 kategoride yarıştı. Geçtiğimiz ay İstanbul’da 8. Dünya Süt Kongresi gala yemeğinde ödül alan Sütaş Kurumsal İletişim Koordinatörü Tülay Dalkılıç şöyle konuştu:

 

“Dünyanın en önde gelen süt ve süt ürünleri markalarının katıldığı yarışmada, ‘En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi’ ödülüne layık görülmek Sütaş için çok anlamlı ve gurur verici. Sütaş, sütçülük faaliyetlerini 40 yıldır sosyal sorumluluk yaklaşımıyla sürdürüyor. Sütaş, ‘Ottan Sofraya’ entegre iş modeli ile ineklerimizin yediği ottan sofralarımıza gelen süt ürünlerine kadar süt değer zincirinin her aşamasını denetliyor ve yönetiyoruz. Bu model kapsamında, eğitim faaliyetlerimiz, her zaman önceliğimiz oldu. 18 yıldır sektöre öncülük eden üniversite-sanayi işbirliğinde yürüttüğümüz ücretsiz uygulamalı hayvancılık eğitimlerimizden bugüne kadar yaklaşık 16 bin üretici, öğrenci ve girişimci yararlandı. 26.000’den fazla kişi de ücretsiz danışmanlık hizmeti aldı.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN