NSK yatırımlara devam ediyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

NSK yatırımlara devam ediyor

Bu haber 04 Ağustos 2014 - 11:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de faaliyet gösteren NSK Firmasına ait ROTA, ağır şartlarda çalışan araçların direksiyon ve süspansiyon parçalarını gerçek yol dataları ile test edebilen ömür test cihazını TÜBİTAK desteği ile hayata geçirdi.

 

Yaklaşık 1 milyon liralık bütçesi ile ROTA’nın en önemli AR-GE yatırımı olan ömür ve yorulma testlerinin gerçekleştirileceği 3 eksenli servo hidrolik test sistemi, TÜBİTAK AR-GE desteği kapsamında 2014 yılının ilk çeyreği içerisinde faaliyete geçti. Test sisteminin tasarımı, üretimi ve yazılımı tamamen Türkiye’de gerçekleştirildi.

 

Faaliyete geçen ömür test cihazı, özel parkur üzerinde, araçlar üzerinden kaydedilmiş gerçek yol datalarını, teste tabi tutulacak (v) kolu ve bugi kolu gibi süspansiyon parçaları ile rot, komple rot, rot kolu gibi direksiyon sistemine ait emniyet parçalarına uygulanabiliyor.

 

ROTA bu çalışmalar sonucunda OEM firmalarının talep etmiş olduğu validasyon olarak bilinen ürün onay süreci işlemleri için sağlıklı bir altyapıya kavuşmuş oldu. Bu sistemle ömür, aşınma ve yorulma testleri gerçeğine uygun şartlarda yapılıyor. Ayrıca kalite laboratuvarını 3D CMM, 7 axes laser scanner, basma-çekme testi, brinell, rockwell ve micro vickers sertlik ölçüm, kesme, bakalit alma, malzeme parlatma ve spektrometre ekipmanları ile destekleyerek tam donanımlı hale getiren ROTA, yapılan yatırımlar sayesinde kaliteli üretimini kronik sorunlara ürettiği patentli çözümler ile birleştirdi.

 

İmal ettiği ürünlerin kalitesini gerçek şartları ile kendi bünyesinde denetleyebilen ROTA, yüksek ürün standartları ile ürettiği ürünleri 5 kıtadaki 100 ülkeye ihraç ediyor.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN