Bonzai ihbarına 60 TL ödül « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bonzai ihbarına 60 TL ödül

Bu haber 21 Temmuz 2014 - 17:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Orhangazi’de uyuşturucuyla mücadele çalışmaları hakkında bilgi veren İlçe Emniyet Müdür Vekili Ramazan Alıcı, yılbaşından bu yana uyuşturucu kullanmaktan 29 olayda 60 kişi hakkında işlem yapıldığını bildirdi. Alıcı, aynı süre içersinde uyuşturucu imal ve ticaretinden dolayı da 4 olayda 16 kişi hakkında yasal işlem yapıldığını ve 4 kişinin tutuklandığını kaydetti. Ramazan Alıcı 2 kilo 554 gram da uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi.

 

ÜÇ BAKANLIK DEVREDE

 

Emniyet güçlerinin gençleri korumak, uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü kaydeden Alıcı, Orhangazi Kaymakamlığı`nın uyuşturucu konusunda hazırladığı “Sizinleyiz” projesinin BEBKA tarafından desteklendiğini belirtti. Özellikle ‘Bonzai` olarak adlandırılan kimyasal uyuşturucunun tarihçesinden bahseden ve kısa sürede yayılmasını sayılarla anlatan Alıcı, Türkiye`de üç bakanlığın ortaklaşa bu konu üzerine eğildiğine dikkat çekti.

 

İHBAR EDENE BÜYÜK ÖDÜL

 

2011 yılından itibaren kullanımı gençler arasında giderek yayılan ‘bonzai`nin ucuz olması nedeniyle artış gösterdiğini ifade eden Alıcı, Resmi Gazete`de de yayımlanan şekliyle bonzai ihbarına 60 bin liraya varan ödül konduğunu bildirdi. Ödüllerin 4 kat artırıldığını ve yapılan yeni düzenlemenin kaçak-sahte alkol ve sigaraya yapılacak operasyonlara yardımcı olacaklara da ikramiye verileceğini sözlerine ekledi.