Özkan ‘Sallama’yı icat etti « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Özkan ‘Sallama’yı icat etti

Bu haber 15 Temmuz 2014 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eski Belediye Başkanı Ergün Koç, kendisi hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ali Özkan’a “Sallama” dedi.

 

Ali Özkan’ın, ‘Sallama’ ile beşinci matematik işlemini icat ettiğini ifade ederek, Özkan’a, “Eski mesleğine dönüp sakın ha çuvallama” diyerek seslenen Ergün Koç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

“Sayın başkan, senden evvel belediye başkanlığı görevinde bulunan Ergün Koç’un 10 milyon TL’den fazla belediyeyi borç batağına soktuğunu ve bu halde belediyeyi devraldığınızı ifade etmektesiniz. Sayın başkan, evvela şu soruyu size soruyorum; sen hesap, kitap, toplama, çıkarma, çarpma, bölme biliyor musun?

 

Sen soğan tarlalarında soğan çuvallarken ben devletin en üst kademelerinde Türkiye Cumhuriyeti Devletini yurtiçinde ve dışında temsil ederek, devletin bırakın trilyonlarına değil katrilyonlarına imza atarak devletime 30 yıl süreli hizmet verdiğimi biliyor musunuz?

 

Son 10 yılda yaklaşık 400 milyonluk bütçelerle Karacabey Belediyesine neler kazandırıldığını, neler yapıldığını sen ve senin gibiler göremeyebilir ve anlamayabilirsiniz.

 

Belediye hesaplarını, belgelerini bir bilene inceletip ve hesaplatıp belirli bir şekilde vadelere bağlanmış ve vadelerinde ödenecek toplam borçların 1,5 milyon lira civarında olduğunu göreceksiniz ve öğreneceksiniz. Ayrıca hiçbir kamu kurum ve kuruluşuna borcun olmadığını tespit edeceksiniz.

 

Türkiye’de 2650 belediyeden 2100 tanesinin borç batağında olduğunu, SGK primlerini ödeyemediğini, vergi borçlarını ödeyememesine karşılık, Karacabey Belediyesinin hiçbir kamu kuruluşuna borcu olmadığı görülecektir. Ayrıca Türkiye’de teşviklerden yararlanan ender belediyelerden birisi olduğu unutulmamalıdır. Bu sayede Karacabey Belediyesi, dönemimizde 10 milyon liradan fazla mali bir avantaj sağlandığını hesaplara bakarak göreceksiniz.

 

Sizler soğan çuvallarken, ben devletin kör kuruşuna her zaman sahip çıkarak devletime, 30 yıl süreli hizmet ettikten sonra çok sevdiğim ve her zaman anılarıyla yaşayacağım Karacabey’e 40 yıl sonra dönerek, 10 yıl süreyle Karacabey’de belediye başkanı olarak hizmet etmek mutlulukların ve şereflerin en büyüğüdür. Bu şeref ve mutluluğu her zaman hayatım boyunca gururla ve onurla yaşayacağım. Bu şeref bana yeter.

 

Sana bir büyüğün olarak tavsiyem şudur ki; beşinci matematik işlemi icat etmişsin ‘SALLAMA’. Eski mesleğine dönüp sakın ha çuvallama.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN