Belediyenin facebook aşkı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Belediyenin facebook aşkı!

Bu haber 15 Temmuz 2014 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye başkan adayıyken basın mensuplarıyla samimi pozlar veren, başkan seçildikten sonra 3 ay basın mensuplarıyla biraraya gelmeyen Belediye Başkanı Ali Özkan, bu zaman zarfında Takip Gazetesi olarak yaptığımız haberlerin bazılarına kendi facebook hesabından cevap vermeyi ihmal etmedi.

 

Karacabey’deki sorunlarla ilgili yaptığımız haber ve paylaşımlara cevap verme gereği duymayan Başkan Özkan, Leylek Şenliği’ne getirecek sanatçı bulamayınca yapılan habere, “Ülkede yas varken ne sanatçısı” diyerek facebook’tan yorum yapmıştı.

 

Başkan Özkan’ın basın açıklaması yerine tercih ettiği facebook açıklamalarına bir yenisini de Belediye Meclis Üyesi İsmail Yozgat ekledi. Başkanın avukatlığına soyunan Yozgat, Takip Gazetesi sahibi H. İbrahim Tunalı’nın paylaştığı köşe yazısı için, her ne kadar ‘bu yazının odağındaki isim ben değilim’ dese de, Ali Özkan konulu köşe yazısı için kendine cevap hakkı doğurmuş ve her zaman olduğu gibi yine başkan Özkan gibi sadece istedikleri eleştiriye cevap vererek, Karacabey için yapılan diğer haberleri görmezden gelerek cevap verme gereği duymamıştır.

 

Bizde şimdi Takip Gazetesi olarak bugüne kadar gündeme getirdiğimiz fakat Belediye Başkanı Ali Özkan’ın Karacabeylileri kale almayarak cevaplamadığı yada verecek cevap bulamadığı haberleri AKP’li Belediye Meclis Üyesi İsmail Yozgat’a yöneltiyoruz.

 

“Ali Özkan’ın ‘Yeni Karacabey’ dediği Karacabey, mezbaha etrafına dökülen inşaat atıklarından mı ibaret? Neden bu molozları buraya döktürüyorsunuz? Neden gereğini yapmıyorsunuz? Burası çöplük mü? Başkan seçilirsem suyu ucuzlatacağım diyen Ali Özkan, suya yapılan zammın ardından ses çıkaramazken, Yeniköy’de tatilciler susuz bırakıldığında neredeydi? Mustafakemalpaşa’ya  Büyükşehir hizmetleri yağdırılırken, Karacabey neden hizmetten yararlanamıyor? Mustafakemalpaşa’nın Tümbüldek ve Su uçtu yolları yapılırken bizim Yeniköy yolu neden yapılmıyor?

 

Vatandaşlar toz içinde bıraktığınız yolları kendi imkanlarıyla sularken, Karacabey Belediyesi itfaiyesi neden vatandaşın sesine kulak vermiyor yada veremiyor? Ölümlerin yaşandığı Soğan Pazarı Kavşağı’na trafik lambası takmak için belediyenin AKP’li mi olması lazım? Tek başına iktidar olan AKP’nin ilçe teşkilatı ve milletvekili yıllardır neden bu soruna çözüm bulamadı? Karayolları belediye AKP’li değilken neden bu konuya el atmadı?

 

Karacabeylilerin merakla beklediği Mustafa Erdoğan Parkı’nın çalışmaları neden sonlandırıldı? Yapılan yatırımlar çöpe mi gidecek? Defalarca gündeme getirdiğimiz Malkara sahilinin kaldırımları neden onarılmadı? Orada yaşayanlar size oy vermedi mi? Ergün Koç döneminde yapılan ücretli park uygulaması usulsüz olurken, sizin döneminizde yapılınca ne kadar usulüne uygun oldu? Park görevlilerinin elindeki fişler nereden onaylı yada resmiyeti var mı?

 

Biri Bursa’dan gelen üç belediye başkan yardımcısına ne kadar ücret ödüyorsunuz? Karacabeylilerin paralarını hizmet yerine belediye başkan yardımcılarına ödemek ne kadar doğru? Göreve geldiğiniz gibi belediyede bulunan ışıklı Atatürk ve Türkiye Haritası tabelalarını neden yerinen söktünüz? Ramazan ayında verilen iftarların yemek ihalesini ne zaman yaptınız yada yaptınız mı? Leylek Şenliği’ne getirecek sanatçı bulamayınca Soma’daki Maden faciasını öne sürerek ülkede yas var derken, Gazze’de her gün onlarca Müslüman katledilirken Kültürpark’ta yaptığınız ‘ramazan eğlenceleri’ ne kadar doğru?”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN