Reflektör tak hayata bak « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Reflektör tak hayata bak

Bu haber 27 Haziran 2014 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de düzenlenen “Her traktöre bir reflektör” kampanyası çerçevesinde düzenlenen törende konuşan Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu, traktör sürücülerini reflektör konusunda duyarlı olmaya davet ederek, “Reflektör tak hayata bak” dedi.

 

Karacabey Ziraat Odası Başkanlığı tarafından organize edilen “Her traktöre bir reflektör” kampanyası çerçevesinde Karacabey Şehit Kenan Gülmez Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği bahçesinde gerçekleştirilen törene, Bursa Vali yardımcısı Mustafa Karslıoğlu, Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven, Bursa İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Adil Yıldız, Bursa Bölge Trafik Müdürü Salih Kahraman, Karacabey Bölge Trafik İstasyon Amiri Musa Sevil, İstasyon Amir Yardımcısı Halil Yaltı, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu, Meclis Başkanı Nuri Karaca, daire amirleri, polisler ve traktör sürücüleri katıldı.

 

001-zir-ref-val-002

 

Törende konuşan Ziraat Odası Meclis Başkanı Nuri Karaca, Karacabey’in, Bursa’nın en önemli tarım ilçesi olduğunu ifade ederek, “Buda trafikte büyük yoğunluk anlamına gelmektedir. Çiftçilerimiz tarlada, çamur içinde çalıştıklarından ötürü bazı aksaklıklar olabiliyor. Ama bizim reflektör konusundaki duyarlılığımızı biliyorsunuz. Daha öncede traktör sürücülerimize ücretsiz olarak reflektör dağıttık. Sağ olsunlar kendileri de en az biler kadar duyarlı ve reflektörsüz yola çıkmıyorlar.” dedi.

 

001-zir-ref-val-003

 

Trafiğin öneminde dikkat çeken Bursa İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar da, “Hepimiz trafiğin içindeyiz. Bir gün yaya, bir gün sürücü, bir gün yolcu olarak trafikte oluyoruz. Bazen de istemesek de sevdiklerimizi kazalarda kaybediyoruz. Bunun için trafikte önce kendi can güvenliğimizi sonra diğer sürücülerin ve yayaların can güvenliğini sağlamak adına farkındalık yaratmak için bugün burada reflektör dağıtımı yapacağız. Sizinde konuya olan hassasiyetinizi biliyoruz ama bazı traktör sürücüleri tarladan çamurlu çıkıyorlar ve dolayısıyla lambaları görünmüyor. Reflektörde takmayınca kazaya sebebiyet veriyorlar. Bizim amacımız ceza yazmak değil, sizin can ve mal güvenliğinizi sağlamak. Bunun içinde sizlerden reflektör konusunda daha titiz olmanızı istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Törende son olarak konuşan Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu, Bursa’da 54 bin 500 traktör olduğunu söyleyerek, ölümlü kazaların %12’sini traktör kazalarının oluşturduğunu belirtti.

 

Karslıoğlu, “Trafik kazalarında yaşanan ölümler sonucu Dünya Sağlık Örgütü çağrıda bulundu. Kazaların %50 azaltılması planını sundu ve bizde ülke olarak bunu onayladık. Türkiye’de 26 il pilot bölge ilan edildi ve bunlardan biride Bursa. Bizler 2020 yılına kadar Bursa’da trafik kazalarını %50 azaltacağız.” dedi.

 

001-zir-ref-val-004

 

Traktörlerin karıştığı trafik kazaları hakkında bilgiler veren Karslıoğlu, 2012 yılında traktörlerin karıştığı ölümlü kazanın 7, yaralamalı kazanın 21, 2013 yılında ölümlü kazanın 2, yaralamalı kazanın 47, 2014 yılının ilk altı ayında ölümlü kazanın 2, yaralamalı kazanın 19 olduğunu belirterek, traktör sürücülerine “Reflektör tak hayata bak” şeklinde seslendi.

 

Tören sonunda Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu ve beraberindekiler traktör römorklarına reflektör taktılar.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN