Parke taş döşemeye devam « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Parke taş döşemeye devam

Bu haber 23 Haziran 2014 - 22:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, yoğun yaz sezonu mesaisine tüm hızıyla devam ediyor. İlçede yer alan cadde ve sokaklarda parke taş çalışmaları sürerken, köylerdeki bozulmuş yolların asfaltlanarak düzenlenmesi işlemi ise sona ermiş durumda. Ekipler ayrıca bir parkın içinde yer alan atıl durumdaki huzurevi inşaatının yıkılması işlemini de yürütüyor.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ilçe sokaklarında süren parke taş çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü ifade etti. Şu anda 14 Eylül Caddesi ile 143 ve 84 sokaklarında çalışmaların sürdüğünü dile getiren Özkan, özellikle Bursa Caddesi’nden Yeni Adliye Sarayına çıkan ara sokakların parke taşla döşeneceğini sözlerine ekledi.

 

Asfalt ve parke taş işlemlerinin yanı sıra eski binaların yıkımı ve cami düzenlemeleri ile ilgili çalışmaları da yürüttüklerini dile getiren Özkan, “Destek Hizmetler Müdürlüğü çalışanlarımızın yoğun mesaisi devam ediyor. Yolların yanı sıra ilçede yıkılmaya yüz tutmuş, mahalleliye ve özellikle çocuklara tehlike arz eden inşaat ve yapıların gerekli prosedürleri tamamlanıldığı takdirde yıkımı gerçekleştiriliyor. Şimdilerde ekiplerimiz Hapishanenin alt kısmında olan ve temeli yıllar önce atılmasına rağmen atıl durumda kalan huzurevi inşaatını yıkıyor.

 

001-bld-parke-dos-002

 

Burası hakkında sürekli şikayet alıyorduk. İnşaatın çocuk parkı içerisinde kalması riski daha çok arttırıyordu. Kimliği belirsiz kişilerce zaman zaman kötü amaçlarla bile kullanılabiliyordu. Ekiplerimiz bir iki güne kalmadan o inşaat alanını düzleyerek tehdit olmaktan çıkartacak. Tüm bunların yanında Hacı Osman Döl Camii’nde süren tadilat çalışmamız var. Bu çalışma içerisinde caminin boya-badana ve çevre düzenleme işlemlerini Karacabey belediye ekipleri titizlikle sürdürmekte. Ayrıca caminin ikinci katında bulunan ahşap döşemelerin yenilenmesi işi de yine belediyemizce yapılmaktadır” dedi.

 

Özkan son olarak ilçe sokaklarında yapılan hız kesici tümsekler hakkında açıklamada bulundu. Vatandaşlar ve muhtarlıklarla istişare halinde olduklarını ve onlardan gelen önerilerle bu uygulamayı yürüttüklerini belirten Özkan, “Zabıta Müdürlüğümüze gelen talepler incelenerek uygunluğu göz önüne alınıyor ve öyle uygulamaya geçiliyor” şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN