Aquapark yalan oluyor! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Aquapark yalan oluyor!

Bu haber 20 Haziran 2014 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Ali Özkan, seçimlerden sonra çalışmalarını durdurduğu Mustafa Erdoğan Parkı’na yapılacak olan Aquapark projesinin iptal edilebileceğini söyledi.

 

Geçtiğimiz günlerde Ticaret Borsası’nda düzenlenen toplantıda, Mustafa Erdoğan Parkı projesinden gerekirse Aquapark’ı çıkarabileceklerini ifade eden Başkan Özkan, bu kez de muhtarlarla düzenlenen toplantıda yine Aquapark’ı gündeme getirdi.

 

Mustafa Erdoğan Parkı’na yapılacak olan sosyal tesisler için şuana kadar 4 milyon 222 bin liralık iş yapıldığını ve yaklaşık 2 milyon lirasının ödendiğini belirten Belediye Başkanı Ali Özkan, projenin toplam maliyetinin 11 milyon 373 bin lira olacağını söyledi.

 

Aquapark projesine pek sıcak bakmadığı gözlenen Başkan Özkan, bunun içinde bir konsey kuracaklarını belirtti. Özkan, “Aquapark olayını sizin takdirinize bırakıyorum. Bunun için de bir Kent Konseyi oluşturmayı düşünüyoruz. Eğer komisyon yapın derse yapacağız, yapmayın derse yapmayacağız. Ama Ergün beyin projesine devam edersek 11 milyon 373 bin lira Karacabey’e hayırlı uğurlu olsun” diyerek, Karacabeylilerin ve özellikle gençlerin sabırsızlıkla tamamlanmasını beklediği Karacabey’in sosyal projesini, kendi kuracakları konseyin kaderine bırakarak rafa kaldırmış oldu.

 

001-aqu-p-fitre-002

 

Fitre, zekat, sadaka derneği kuracağız

 

Aquapark’a sıcak bakmayan Belediye Başkanı Ali Özkan’ın yeni projesi ise Dayı Karacabey Yardımlaşma Derneği oldu. Kuracakları dernekle, zenginden alıp fakire vereceklerini belirten Özkan, “Vatandaşlarımız fitre, zekat, sadaka vermek istiyor ama verecek kişileri bulamıyorlar. İşte bu kurulacak olan dernek sayesinde bu işlemleri gerçekleştirmek istiyoruz.” dedi.

 

Otobüslerimizi veren ilk ilçeyiz

 

Büyükşehir Yasasının ardından Karacabey Belediyesi’ne ait olan tüm araçları Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Ali Özkan, “Büyükşehir Belediyesi’ne araçlarını veren ilk ilçeyiz. Neyse ki bir arkadaşımız sayesinde mezbaha aracını vermemişiz. Yoksa et dağıtmaya bile aracımız olmayacaktı. Şimdi araçlarımızı geri almak için ne gerekiyorsa yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Kent Meydanı ve kafeleri özelleştireceğiz

 

Belediye Başkanı Ali Özkan’ın diğer bir projesi ise Kent Meydanı, Çamlık Kafe ve Atatürk Kültür Parkı’nda ki bir işletme oldu. Özkan, şuanda belediye bünyesinde olan ve uygun fiyat anlayışıyla herkesimin tercih ettiği Kent Meydanı ve Çamlık Kafe ile Atatürk Kültür Parkı’nda bulunan belediye sosyal tesisinin yakın zamanda özelleştirileceğini söyledi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN