Büyükada’ya üç ek sefer daha « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Büyükada’ya üç ek sefer daha

Bu haber 19 Haziran 2014 - 15:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Burulaş tarafından Pazar günleri haftada bir seferle başlatılan ancak yoğun ilgi üzerine önce Cumartesi-Pazar, sonra da Çarşamba-Cumartesi-Pazar olmak üzere haftada 3’e çıkarılan Büyükada seferlerine, 27 Haziran’a kadar 3 ek sefer daha eklendi.

 

Burulaş’ın İstanbul Şehir Hatları Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den satın aldığı, Hamdi Karahasan yolcu gemisi ile sadece Pazar günleri olmak üzere başlattığı Mudanya-Büyükada seferleri yoğun ilgi gördü. Vatandaşlardan gelen talepler üzerine geçtiğimiz hafta Cumartesi ve Pazar olmak üzere sefer sayısı haftada ikiye çıkarılırken, bugüne kadar 4 sefer yapan gemi Büyükada’ya bin 500 kişi taşıdı.

 

Haftada iki sefer olmasına rağmen, bilet bulmakta zorlanan vatandaşların yoğun talepleri üzerine Burulaş, sefer takvimine Çarşamba günlerini de ekledi. Seferlerin haftada üç güne çıkarılmasına rağmen, yoğun talebi göz önüne alan Burulaş, 20 Haziran Cuma, 26 Haziran Perşembe ve 27 Haziran Cuma günlerine de ek sefer koydu. Yeni sefer tarifesine göre gidiş-geliş 20 TL olan kampanyalı yolculuk ise 27 Haziran 2014 Cuma günü sona erecek.

 

Büyükada seferlerinde sabah saat 08.30’da Mudanya BUDO iskelesinden kalkacak gemi, Büyükada’ya demirleyecek. Günü Büyükada’da geçirme imkanı bulacak vatandaşlar saat 18.30’da da Büyükada’dan Mudanya’ya dönecek.

 

Ayrıca Hamdi Karahasan gemisi, düğün, toplantı gibi her türlü organizasyon için de kiraya verilebilecek. En az üç saatlik kiralama sistemiyle hizmet verecek olan organizasyonlarda saat ücreti 900 TL olarak belirlenirken, bu hizmetlerde ister körfez turu atılabilecek ister, istenirse bir notaya demir atılabilecek.