Son eğitim Trakyabirlik’ten « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Son eğitim Trakyabirlik’ten

Bu haber 17 Haziran 2014 - 3:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde “Okul-Sektör İşbirliği” kapsamında sürdürülen eğitimlere bir yenisi daha eklendi.

 

Trakyabirlik Karacabey Fabrikası tarafından Gıda Teknolojisi Alanında eğitim gören 11 ve 12. sınıf öğrencilerine “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi verildi. Eğitim yılının son haftasında gerçekleştirilen eğitimde Trakya Birlik İş Güvenliği Uzmanı Hediye Baydemir tarafından öğrencilere; “İş Sağlığı ve Güvenliğinin Tarihsel Gelişimi”, “İşyerlerinde Risk Faktörleri”, “Kişisel Koruyucu ve Donanımlar”, “İş Kazaları ve Önleme Yaklaşımları”, “OHSAS:18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi” konularında bilgilendirme yapıldı.

 

001-tb-egt-eml-002

 

Eğitim sonrasında düzenlenen sertifika töreninde; eğitimin verimli bir şekilde geçtiğini belirten Trakyabirlik Karacabey Fabrikası İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Hediye Baydemir, “6331 Sayılı Kanun ile İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yeni bir dönem başladı. Bu uygulamaların başarıya ulaşabilmesi için bir kültür olarak toplumda benimsenmesi gerekiyor. Bundan dolayı bu eğitimlerin özellikle mesleki ve teknik eğitim veren okullardaki öğrencilere verilmesi çok önemli” dedi.

 

Okul Müdürü Lütfi Yavaş ise; “İş dünyasının bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşmaları öğrencilerimiz için çok önemli bir motivasyon oluşturuyor. Bu eğitimler mezun olduktan sonra Gıda İşletmelerinde görev alacak öğrencilerimize önemli bir avantaj sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

 

001-tb-egt-eml-003

 

Gıda Teknolojisi Laboratuar Şefi Gıda Mühendisi Aylin Özsarı da; “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile işletmelerde çalışan personellerin yanı sıra beceri eğitimi ve staj uygulaması yapan öğrencilerimizde kanun kapsamına alındılar. Gıda üretimi yapan işletmelerde hijyen, sanitasyon ve HACCP gibi uygulamalarının yanı sıra özellikle OHSAS 18001 Sisteminin gerekliliği gün geçtikçe artıyor. Gerçekleştirdiğimiz eğitimler öğrencilerimizin staj ve sonrasındaki iş yaşamlarına çok önemli katkılar sağlayacaktır. ” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN