LYS’yi kazanan otomobili kapıyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

LYS’yi kazanan otomobili kapıyor

Bu haber 16 Haziran 2014 - 16:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, üniversite sınavında Türkiye genelinde ilk 10’a giren öğrencileri son model otomobille, ilk 1000’e girenleri ise bisikletle ödüllendirecek.

 

Bursa’da eğitim kurumlarının fiziki eksiklerinin giderilmesi başta olmak üzere, spor salonu yapımı, ortak sınavlara sponsor olunması ve başarılı öğrencilerin bisikletle ödüllendirilmesi gibi bir çok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, Lisans Yerleştirme Sınavı öncesi üniversite adaylarını motive edecek bir projeyi daha hayata geçiriyor. Daha önce 2010 yılında üniversite sınavında Türkiye genelinde ilk 10’a giren iki öğrenciyi otomobille, ilk bine giren 149 öğrenciyi de laptopla ödüllendiren Büyükşehir Belediyesi, öğrencileri sınav öncesi motive etmek için yine büyük bir kampanya düzenlendi.

 

Bursa il sınırları içinde yer alan okullardan üniversite sınavına giren ve yükseköğretime yerleştirme puan türlerinden herhangi bir puan türünden Türkiye başarı sıralamasında ilk 10’a giren öğrenciler otomobil, ilk 1000’e giren öğrenciler de bisikletle ödüllendirilecek.

 

Hediyeler, yükseköğretime yerleştirme puan türleri olan MF-1, MF-2, MF-3, MF-4,  TM-1, TM-2, TM-3, TS-1, TS-2, DİL-1, DİL-2 ve DİL-3 puan türleri içinden öğrencinin aldığı en yüksek bir puan türüne göre belirlenecek. Ödül almaya hak kazanan öğrenciler, ÖSYM’nin sınav sonuçlarını açıkladığı tarihten itibaren 15 gün içinde mezun olduğu okul bilgileri ve sınav sonuç belgesi ile Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’ne şahsen başvuruda bulacak.