Bayrağa uzanan eller kırılsın « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bayrağa uzanan eller kırılsın

Bu haber 13 Haziran 2014 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde askeri üstteki Türk Bayrağı’nın indirilmesi olayına karşı tepki yürüyüşü yapıldı. Karacabey Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen yürüyüşe vatandaşlarda ellerinde Türk bayraklarıyla katıldılar.

 

001-bbp-bayrak-yrys-002

 

İlçenin pazaryerinden Cumhuriyet Meydanı’na kadar olan yürüyüşe katılan vatandaşlar, “Kahrolsun PKK”, “Karacabey uyuma bayrağına sahip çık”, “Ne mutlu Türküm diyene”, “Bayrağa uzanan eller kırılsın”, “Bozkurtlar burada çakallar nerede” şeklinde slogan attı.

 

Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüşte konuşma yapan BBP İlçe Başkan Yardımcısı Bülent Turan, “Bu menfur olay okul bahçesinde, sağlık ocağında yada herhangi bir Sivil Toplum Örgütünün bahçesinde gerçekleşmiyor. Bizatihi bu ülkenin güvenliğini sağlamakla görevli askeriyenin bahçesinde gerçekleşiyor. Evet eşkıya eşkıyalığını, hain hainliğini, bölücü bölücülüğünü dünde yaptı, bugünde yapıyor, yarında yapacak. Peki orada nöbet tutan askerler, onların üstleri egemenliğimize,  bağımsızlığımıza karşı yapılan bu menfur saldırıya niye karşılık vermediler de müsaade ettiler?

 

001-bbp-bayrak-yrys-003

 

MİLYONLARCA ŞEHİDİ BİZ BU BAYRAK DÜŞMESİN DİYE VERMEDİK Mİ?

 

Milletimizin her bir ferdini onlarca şehit gelmişçesine üzen bu kahpeliğe nasıl müsaade edildi.  ‘Ay Yıldızlı Al Bayrağımız’ ülkemizin ve milletimizin namusu,  egemenliğimizin ta kendisi değil midir? Buna şehâdeti de göze alarak asla müsaade edilmemeliydi. Buna müsaade eden ve bu hadiseyi görmezden gelenleri, buna sessiz kalanları, tabii ki başta bunu yapanları bu millet asla unutmayacak ve affetmeyecektir. Milletimizin onurunu kıran bu elim hadiseyi gerçekleştirenler ve gerçekleşmesine müsaade edenler mutlaka hak ettikleri cezayı almalıdır.

 

001-bbp-bayrak-yrys-004

 

PKK İLE PAZARLIK VE MÜZAKERE SÜRECİ YÜRÜTÜCÜLERİ İSTİFA ETMELİDİR

 

Batıda şedid ve agresif, doğuda çözüm süreci illeti yüzünden aldıkları talimatlarla 3 maymunu oynayan mülki amirleri, güvenlik güçlerini sevk ve idare eden, müzakere ve pazarlık süreci yürütücüleri (ki, hükümet etmede niyetinden emin olunamayan kişiler olarak tarif edilmişlerdi) derhal bu görevlerinden uzaklaştırılmalı, onların yerine samimi ve gerçekçi metotlarla terörle mücadele edecek ve devlet yönetmede niyetinden emin kadrolar getirilmelidir.

 

Şehit cenazesi gelmiyor, PKK geri çekilecek, silah bırakacak diyerek pazarlık ve müzakerelerini meşrulaştırmaya çalışan, bunun milli bir proje olduğuna kendileri dahi inanmayanları samimi olmaya, PKK’nın dağa çocuk ve eleman çıkarmasına göz yummamaya, Bingöl-Diyarbakır karayolu başta olmak üzere bölgede teröristlerce kapatılan yolları açmaya, KCK asayiş timlerini bertaraf etmeye, PKK’nın finans kaynaklarından olan ekili afyon tarlalarını imha etmeye, velhasıl bölgeyi terörizm ve terör unsurlarından temizlemeye, milleten sakladıkları gerçekleri millete açıklamaya, birilerinin dayatmasıyla, tavsiyesiyle oturdukları pazarlık masasından kalkmaya, eğer bunları yapamıyorlarsa gereğine binaen istifaya davet ediyoruz.” dedi.

 

Konuşmaların ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN