Denize sıfır pazaryeri « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Denize sıfır pazaryeri

Bu haber 06 Haziran 2014 - 4:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi, Yeniköy’de yaz aylarında yoğun bir kalabalığa hizmet eden Pazaryeri’nin bu sezon yeni yerinde faaliyet göstereceği duyuruldu. Sütaş’ın sosyal tesis ve kamp alanı ile yürüyüş yolu arasında kalan alanda kurulacağı belirtilen yeni pazaryerini, hem esnaf hem de vatandaşlar tarafından daha verimli olarak kullanılması planlanıyor.

 

102 esnaf ile 56 müstahsil (yerel köylü pazarı) alanı olacak yeni yer ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ali Özkan, özellikle yaz yoğunluğunda yaşanan trafik sorununa çözüm arayışında olduklarını belirtti. Özkan, bu nedenle mevcut pazaryerinin olduğu alanı otopark olarak kullanılmasıyla sezonda yaşanacak yoğunluğu rahatlatmak istediklerini vurguladı.

 

Yeni pazaryerinin hem pazarcı esnafına hem de vatandaşlara daha çok fayda sağlayacağını söyleyen Başkan Özkan, “Yeni pazar alanında yapılacak düzenleme ile tüm esnafımız eşit müşteri potansiyeline kavuşacak. Karmaşık bir plan yerine daha pratik bir yerleşim planı düşündük. Pazar alanına giren bir kimse, tüm esnafın önünden geçmiş olacak. Ayrıca konumu itibariyle yürüyüş yolu üzerinde olduğu için bu yeni alan gece geç saatlere kadar alışveriş yapma imkanı sağlayacak. Yeniköy’ün iç trafiğine de olumsuz bir yük olmayacak şekilde kendine ait otopark alanı, giriş ve çıkışları mevcut bir alan olacak.” diye konuştu.

 

Özkan, “Bizler kısa vadede bu çözümü geliştirdik. İlerleyen süreçte yaşanan artı ve eksi yönleri tekrar pazarcılarımızla masaya oturtarak ele alacağız. Eğer planlarımızın dışında eksiklik veya olumsuzluklar meydana gelirse elbette farklı bir yer arayışına girebiliriz.” dedi.

 

Yerel seçimlerin ardından ilk yaz sezonuna gireceklerini belirten Özkan, bu sezon geçici çözüm arayışında olduklarını ve en pratik çözümü uygulamaya sunduklarını kaydetti. Başkan Ali Özkan, ilerleyen süreçte Karacabey ve Yeniköy’de uzun vadeli adımlar atacaklarını sözlerine ekledi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN