Büyük risk altındayız « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Büyük risk altındayız

Bu haber 06 Haziran 2014 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu, çiftçilerin büyük risk altında olduğunu ifade ederek, “Ertelemenin bize faydası yok. Biz çiftçi borçlarının faizsiz 3 yıla kadar bölünmesini istiyoruz.” dedi.

 

Karacabey Ziraat Odası, Karacabey Muhtarlar Derneği ile birlikte muhtar ve çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 

Ticaret Borsası salonunda düzenlenen toplantıya, Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Kemalettin Vural, Ziraat Odası Genel Sekreteri İsa Coşkunsoy, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

 

Toplantıda konuşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu, yağışlardan dolayı domateste sıkıntılı bir dönem yaşandığını ifade ederek, “Domates fabrikalarını duyarlı olmaya davet ediyoruz. Çiftçi zaten batak içinde, o yüzden fiyatları gözden geçirmeliler. Ama yine söylüyorum, sanayici bizim elimizden tutmaz, onun için siz Ziraat Odası’na sahip çıkın, Oda’nızda sizin arkanızda dik dursun. Yoksa yapacağımız bir şey yok. 10 gün içinde topluca domates fabrikalarını ziyaret edip bu konuyu dile getirmeliyiz. Sadece fabrikalara değil, birlikte olup bölge milletvekilimize de konuyu aktarmalıyız. Bizde burada alacağımız kararları Genel Merkezimize ileteceğiz. Kendi işimizi kendimiz görmeliyiz. Sonuçta sanayicide kendi işine bakıyor ama toprak bizde. Onlar bizsiz, bizde onlarsız olamayız. Fakat hesabı yapmak bize düşmeli.” dedi.

 

001-ziraat-ert-bol-002

 

Karahasanoğlu, yapılan ertelemelerin hiçbir faydasının olmadığını da belirterek, “Biz erteleme istemiyoruz. Bizim istediğimiz borçların faizsiz olarak 3 yıla bölünmesidir. Çünkü geriden gelen borçlarda eklenince işin içinden çıkamıyoruz. Çiftçiler olarak büyük risk altındayız. Sesimize kulak verilmesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Muhtarlar Derneği Başkanı Kemalettin Vural da, kendilerinin de bir toplantı düzenleyeceklerini söyleyerek, “Bizlerde hem muhtarlar olarak hem de çiftçiler olarak dertliyiz. Toplantımıza Milletvekilimiz Önder Matlı’yı davet ederek tüm sorunlarımızı kendisine ileteceğiz.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN