Karacabey için kahvaltılı birliktelik « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Karacabey için kahvaltılı birliktelik

Bu haber 03 Haziran 2014 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret Borsası, kurum temsilcilerine kahvaltı verdi. Karacabey adına birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği kahvaltılı toplantıya; Belediye Başkanı Ali Özkan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü, Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan, belediye meclis üyeleri, KTB ve KTSO yönetim kurulu ve meclis üyeleri katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan, kurumuyla ilgili bilgileri paylaştı. Bertan, “Borsamız 5 kişilik müteşebbis heyet önderliğinde 25 kişilik kurucu üye ile 29 Ağustos 1968’de kurulmuş olup 210 üyesiyle faaliyetini sürdürmektedir. Borsamız ülkemizdeki 113 Borsa arasında kuruluşu eskiye dayanan bir kurumdur. Kurumumuzda ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi uygulanmaktadır.

 

Marmara Bölgesi’ndeki Ticaret Borsaları sıralamasında 9., Bursa’nın da 2. büyük Borsa’sıyız. 2013 yılı Tescil İşlem Hacmi bir önceki yıla göre % 20 artışla 1 milyar 59 milyon olmuştur. 2014 yılı Tescil İşlem Hacmi hedefimizde 1 milyar 250 milyon lira olması hedeflenmektedir.

 

Borsamız, ilçemiz ve köylerinde bulunan çiftçilerimize zaman zaman seminerler düzenleyerek onların bilgilendirmelerini sağlamıştır. Öte yandan Borsa’mız yine bölgemiz çiftçisini alternatif ürünlere teşvik etmek amacıyla 42 bin adet şeftali fidanı, 3 bin adet kiraz fidanı alımı yaparak ücretsiz olarak çiftçimize dağıtmıştır.

 

Karacabey her geçen gün büyüyen modern bir şehir olma yönünde ilerlemektedir. Borsa’mız bu gelişmelere duyarsız kalmayarak üyelerin hizmetine sunulmak üzere kendi imkanlarıyla modern bir gıda ve tarım ürünleri çarşısı yapmıştır.

 

2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi hedefliyoruz. Tabii ki ekonomimizle, sanayimizle, eğitimimizle büyümemizi gerçekleştirmek için bizde Karacabey Ticaret Borsası olarak ilk önce ‘eğitim şart’ dedik. İlçemizdeki çeşitli eğitim kurumlarına donanımlı kütüphane, Atatürk büstü, bilgisayar yardımları, 500’e yakın üniversite öğrencimize eğitim bursu, yine her yıl ihtiyaç sahibi yavrularımıza dağıtılmak üzere 35 bin TL’lik eğitim yardımı yapmaktayız. Yine ilçemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere de her yıl 700 ila 1000 paketlik gıda yardımı dağıtmaktayız. Bunları KTSO ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. KTSO yöneticilerine de çok teşekkür ederim.

 

Sağlık alanında da Borsa’mız ciddi yatırımları esirgememiştir. Engelli vatandaşlarımız için 25 adet tekerlekli sandalye alınarak kendilerine dağıtılmıştır. İlçemizin mevcut Devlet Hastanesi’ne tam teşekküllü 2 adet diyaliz cihazı, tam teşekküllü yoğun bakım ünitesi ve tam donanımlı bir adet ambulans bağışlanmıştır.

 

Tarım dedik, eğitim dedik, sağlık dedik; tarım ve hayvancılığın başkenti bir Karacabey hayal ediyoruz. Çünkü en kısa zamanda İzmir – İstanbul otobanı ile ilçemiz bir anda cazibe bir şehir olacağı konusunda hem fikiriz.

 

2009 yılında dönemin Bursa Valisi, milletvekili, kaymakamı, belediye başkanı ve sivil toplum kuruluşları 150 yatak kapasiteli yeni bir şehir hastanesi yapmaya karar verdiler. O günkü koşullarda ilçemizde yeni hastanemizin yapılacağı yer konusunda bir sıkıntı yaşandı. Borsa’mız sorumluluk bilinci içerisinde taşın altına elini koyarak büyük bedel ödeyerek almış olduğu arsasını hiçbir ücret talep edilmeden bedelsiz olarak, yapılacak olan yeni hastanemiz için bağışladı. Hastanemizin yanındaki 1750 m2’lik arsamız üzerine 5 adet eczane yapmak için girişimlerde bulunduk. Belediye Meclisi’nden de imar planı onaylanarak yerimize eczane yapmak için izin verildi. Bu konuda bir önceki ve şu anda aramızda da bulunan siz değerli belediye meclis üyelerimize şükranlarımı sunarım.

 

Dünyamızdaki gelişmelere ülkemizin ayak uydurabilmesi için eğitimlerimizi geleceğin işadamlarına en iyi şekilde benimsetmeliyiz. Yine çok çalışmamız gerektiğini hiçbir zaman unutmamalıyız ki 2023 yılındaki dünyanın en büyük 10. ekonomisine gelmemiz çok daha kolay olmalıdır.” diye konuştu.

 

001-kbey-bir-bors-kah-002

 

Karacabey’in kalkınması adına tüm kurumların birlikte hareket etmesi gerektiğine dikkat çeken KTSO Başkanı Naci Güncü de, yeni otoyolla birlikte ilçenin değer kazanacağını belirtti. Bu durumun fırsat olduğunu vurgulayan Güncü, “Çevremizi ve doğamızı kirletmeyen, insan sağlığına zarar vermeyen sanayileri Karacabey’imize kazandırmalı ve böylelikle yeni iş kapıları açmalıyız.” dedi.

 

Ticaret Borsası’nın düzenlediği kahvaltılı toplantının önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Ali Özkan da, 30 Mart seçimlerinin ardından geçen 2 ayı değerlendirdi.

 

Karacabey’in her alanda ortak akıl, katılımcı ve birliktelik içinde olması gerektiğini söyleyen Özkan, şahsi ve basit çıkarların bir kenara bırakılmasını istedi. Söz verdikleri gibi yeni ve güçlü Karacabey’i kuracaklarını belirten Özkan, bu hedefin gerçekleşmesinde ilçedeki tüm kurumlara da görev düştüğünü kaydetti.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN