Teleferik seferleri 10 lira « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Teleferik seferleri 10 lira

Bu haber 29 Mayıs 2014 - 17:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursalıların merakla beklediği yeni teleferik, 7 Haziran Cumartesi gününden itibaren 10 liradan Teferrüç-Sarıalan arasında yolcu taşımaya başlayacak.

 

Bursalıların merakla beklediği ve kentin turizmine önemli ölçüde katkı yapması beklenen yeni teleferik, 7 Haziran`da seferlere başlıyor.

 

İstasyonlarda ve sistemde artık son düzenlemelerin yapıldığı yeni teleferik, 7 Haziran`da Bursalıları Uludağ`a taşımaya başlayacak.

 

Yeni teleferiğin renginin ne olacağı ise hala netlik kazanmadı. Ya kırmızı, ya da yeşil-beyaz renklerden birisine önümüzdeki hafta karar verilecek.

 

BİLETLER 10 TL OLACAK

 

Teleferik ilk etapta; 4 kilometrelik Teferrüç-Sarılan arasında 8`er kişilik 100 kabinle hizmet vermeye başlayacak. Vatandaşlar 20-25 saniyelik aralıklarla gelecek olan kabinlere binecek ve 12 dakikada Sarıalan`a ulaşacak.

 

Bilet fiyatları ise oldukça makul. Yeni Teleferik için tam bilet 10 TL, öğrenci ve 65 yaş üstünü kapsayan indirimli bilet ise 5 TL olarak belirlendi.

 

OTELLER BÖLGESİ HALA BELİRSİZ

 

Toplam 8.9 kilometrelik hattıyla dünyanın en uzun teleferik hattı unvanına sahip olan Yeni Teleferik`te toplam 180 kabin bulunacak.

 

Yargı kararı nedeniyle Oteller Bölgesi`ne kadar olan ikinci etabının ise ne zaman başlayacağı henüz netlik kazanmadı. 2. etap tamamlandığında, Teferrüç`ten Oteller Bölgesi`ne ulaşım 21 dakikaya inecek.