30 Mayıs’tan sonra güncelleme yok « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

30 Mayıs’tan sonra güncelleme yok

Bu haber 27 Mayıs 2014 - 4:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 30 Mayıs 2014 tarihinde sona erecek olan Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) güncellemeleri konusunda çiftçileri bir kez daha uyardı.

 

ÇKS kaydı güncellemelerinde üreticilerin mağdur olmamalarını isteyen İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Çağdaş Çeki, bu hafta sonu mesai bitimine kadar güncellemelerin yaptırılması gerektiğine dikkat çekti.

 

Müdür Çeki, “Bakanlığımızın yazılı talimatı ile 2014 üretim sezonu ÇKS güncellemelerinin 30 Mayıs 2014 tarihinde son bulacağı tarafımıza bildirilmiştir. Bu tarihten sonra il/ilçe müdürlüklerimizce 2014 üretim sezonuna ait ÇKS dosyası alınmayacaktır. Üreticilerimizin mağdur olmaması ve tarımsal desteklemelerden yararlanabilmeleri için belirtilen tarihe kadar, ÇKS güncellemelerinin yapılması önemle duyurulur.” dedi.

 

‘Makine ve Ekipman’ desteklemeleri

 

Öte yandan Karacabey İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, ‘Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliği’ ile ilgili de açıklamasını yineledi.

 

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İlimiz tarımsal paydaşlarınca büyük heyecanla beklenen ‘Makine – Ekipman Hibe Programı’nın 2014 yılı uygulamaları ile ilgili temel mevzuat olan, ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’ kapsamında ‘Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ’ (Tebliğ No: 2014/10) 10 Mayıs 2014 tarih ve 28996 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.

 

2007 yılından bu yana uygulanan söz konusu hibe programı kapsamında Bursa genelinde bu güne kadar 2 bin 54 adet muhtelif tarım makinesi alımı için 12,3 milyon TL hibe desteği sağlanmıştır.

 

Başvurular merkez ilçeler dışında İlçe Müdürlüklerimizce 30 gün içerisinde alınacak olup, son başvuru tarihi 09 Haziran 2014′tür. Değerlendirme süreci sonrasında, uygun görülen başvuru sahipleri ile imzalanacak Hibe Sözleşmesi tarihinden itibaren 40 gün içerisinde satın alım işlemlerini tamamlanması gerekmektedir.” denildi.

 

2014 yılı Makine – Ekipman Uygulama Kapsamı Programı’na alınan makine ve ekipmanlar şu şekilde sıralandı: “Anıza Doğrudan Ekim Makinesi, Arıcılık Makine ve Ekipmanı, Balıkçı Gemilerinde Soğuk Depo, Balya Makinesi, Bahçe Traktörü, Biçer Bağlar, Biçerdöver ürün hasadında kullanılan verim ölçer kiti, Canlı Balık Nakil Tankı, Çayır Biçme Makinesi, Çeltik Fide Dikim Makinesi, Çiftlik Gübresi Dağıtma Makinesi, Dal Parçalama Makinesi, Diskli Tırmık, Dip Kazan, El Traktörü, Fındık Toplama Makinesi, Fındık, mısır, çeltik, ayçiçeği ve kabak çekirdeği kurutma makineleri, File sistemi, Güneş Kolektörü, Kimyevi Gübre Dağıtma Makinesi, Mibzer, Mini Yükleyici, Motorlu Tırpan, Pamuk Toplama Makinesi, Pancar Söküm Makinesi, Patates Söküm Makinesi, Pülverizatör, Sap Parçalama Makinesi, Sap Toplamalı Saman Makinesi, Silaj Makinesi, Sıra Arası Çapa Makinesi, Su Ürünlerinde Buzlama Makinesi, Su Ürünleri İçin Kuluçka Dolabı, Süt Sağım Ünitesi ve Soğutma Tankı, Süt Analiz Cihazı, 36. Tambur Filtre, Taş Toplama Makinesi, Tarım Römorkları, Toprak Frezesi, Yem Hazırlama Makinesi, Zeytin Hasat Makinesi.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN