Haydi şenliğe haydi eğlenceye! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Haydi şenliğe haydi eğlenceye!

Bu haber 15 Mayıs 2014 - 12:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu yıl onuncusu düzenlenecek olan Eskikaraağaç Leylek Şenliği programında değişiklik yaşandı. Daha önce açıklanan programa ek olarak şenliklerde aktör Cemal Hünal ve atlı gösteri ekibinin de yer alacağı duyuruldu.

 

Karacabey Belediyesinden yapılan açıklamada, Hünal ve ekibinin Cumartesi ve Pazar gün boyu çeşitli gösterilerde katılımcılara nefes kesen gösteriler sunacağı kaydedildi.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, şenliklerle ilgili yaptığı açıklamada, “Bu yıl Karacabey Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı bir organizasyona tanıklık edeceğiz. Ne yazık ki şenlikten önce yaşanan Soma faciası bizleri derinden üzmüştür. Yaşanan acı olayın ardından bizlerde etkinliklerden coşkulu eğlenceleri kaldırmış bulunmaktayız. Ancak bu organizasyonun bir bilim şenliği olması ve yurt dışı bağlantılarının da yer alması sebebiyle şenliğin ses getirmesi için alternatif olarak aktör Cemal Hünal’ın da dahil olduğu İstanbul Atlı Okçuluk kulübü ile temasa geçerek kendilerini programa dahil ettik. Biz hem Karacabey’in bir başka değerine vurgu yapmak hem de ünlü bir ismi programa dahil etmek için bu talebimizi Büyükşehir nezdinde kabul ettirdik” şeklinde konuştu.

 

001-c-hunal-at-senlik-002

 

Program dahilinde iki gün boyunca yapılacak gösterilerde İstanbul Atlı Okçuluk kulübü ayrı zamanlarda 3 atlı gösteri sergileyeceği ve diğer zamanlarda etkinlik alanında çocukların atlarla hatıra fotoğrafı ve atçılık üzerine bilgi alabilecekleri platformlar oluşturulacağı bildirildi.

 

Ayrıca hafta sonu gerçekleşecek etkinlikler boyunca Cumhuriyet Alanı’ndan sürekli ve ücretsiz araç kaldırılacağı ve tüm ilçe halkının etkinliğe davetli olduğu kaydedildi.