Eğitim, olmazsa olmazımızdır « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Eğitim, olmazsa olmazımızdır

Bu haber 09 Mayıs 2014 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de hayırsever vatandaş Ulvi Kırlağaç tarafından annesi adına yaptırdığı Cahide Kırlağaç Anaokulu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bilici, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından halk oyunları ekiplerinin ve anaokulu öğrencilerinin gösterileriyle başlanan programın açılış konuşmasını yapan hayırsever vatandaş Ulvi Kırlağaç, “Rahmetli annem, her zaman bize okuyun, okutun, okumak isteyenlere yardımcı olun derdi. Bizde bu anaokulunu yaptırarak, onun nasıl bir eğitim sevdalısı olduğunu kanıtlamış olduk.

 

001-vak-vak-vali-002

 

Anaokulları çocukların gelişimleri için çok önemlidir. O yüzden bu konuya çok önem vermek gerekir. Biz, her şeyi devletten beklememek gerekir düşüncesiyle hayırsever olarak eğitime bu şekilde bir katkı vermek istedik. Bunu yaparken de vergi muafiyeti beklemedik. İnşallah bu diğer hayırsever vatandaşlarımıza da örnek teşkil eder.” dedi.

 

Anaokulunun, 3271 m² alan üzerine inşa edildiğini söyleyen Kırlağaç, “Okulumuz 125 öğrenci kapasiteli. İnşallah okulumuzda Atatürk ilkelerine bağlı nesiller yetişecektir. Ben şimdiden öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

001-vak-vak-vali-003

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bilici de, törende yaptığı konuşmada, “Bugün burada geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin bu yoldaki ilk adımlarını atacakları anaokulunun açılışı için buradayız. Her zaman söylediğimiz gibi, anaokulları, temel öğrenim olan ilkokula hazırlanma anlamında çok önemlidir. 3 ve 6 yaş arası bilimsel açıdan da eğitim yaşı olarak kabul edilmiştir. Çocuklar anaokullarında oyun ortamını, işbirliğini, geliştiriciliği, paylaşmayı öğreniyorlar. Bizler ilimizde de anaokullarının arttırılması konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda Karacabey’de böyle güzel bir duyarlılık örneği sergileyen hayırsever Ulvi Kırlağaç’a teşekkür ediyorum.” dedi.

 

001-vak-vak-vali-004

 

Eğitimin olmazsa olmaz olduğuna vurgu yapan Bursa Valisi Münir Karaloğlu da, eğitimdeki sorunların çözülmeden, hiçbir sorunun çözülemeyeceğini ifade etti. Türkiye’yi daha güzel yarınlara taşımak için eğitim problemlerini çözmek gerektiğini belirten Vali Karaloğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

 

001-vak-vak-vali-005

 

“Ülkemizde son 10 yılda ciddi değişimler yaşandı. Bunun içinde en önemli değişim, merkezi bütçeden en büyük payın eğitime ayrılması oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitime %100 Destek Kampanyası yaparken, biryandan da hayırsever vatandaşların destekleriyle eğitime destek olmaya devam ediyor. Bursa bu konuda en şanslı illerden biri. İlimizde eğitime 430 milyon lira bağış yapıldı. Hayırseverlerimiz eğitim konusunda çok şeyler yaptırdılar. Bugün Ulvi beyde onlardan biri olarak, annesi adına böyle güzel bir okul yaptırarak hem annesinin adını sonsuza dek yaşatmış hem de eğitime ciddi anlamda katkı sağlamış oluyor. Ben kendisine bu anlamda çok teşekkür ediyorum.

 

Görüyoruz ki Karacabey’de bu konuda şanslı bir ilçemiz. Daha öncede hayırsever vatandaşlarımız ilçede okullar yaptırdı. Ama ben daha fazla gayret bekliyorum. Çünkü Karacabey’de bunu yapacak güce sahip birçok işadamı var. Onlardan da bu konuda desteklerini bekliyorum ve şimdide yapacakları destekler için teşekkür ediyorum.”

 

001-vak-vak-vali-006

 

Konuşmaların ardından Ulvi Kırlağaç’a teşekkür plaketi veren ve Cahide Kırlağaç Anaokulunun açılışını yapan Vali Münir Karaloğlu, beraberindekilerle birlikte okulda incelemelerde bulundu ve öğrencileri ziyaret etti.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN