Beş köye büyükşehir desteği « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Beş köye büyükşehir desteği

Bu haber 02 Mayıs 2014 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, muhtarlarından gelen talepler üzerine 15 ilçedeki 58 köye hilti ve jeneratör hibe etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bugüne kadar sınır ayrımı yapmadan nereden hizmet talebi varsa ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, bütünşehir uygulamasıyla birlikte tüm bölgelerin kısa zamanda büyükşehir hizmetleriyle tanışacağını kaydetti.

 

Büyükşehir yasası gündemde bile yokken kardeş belediyecilik ilişkileri kapsamında Mustafakemalpaşa’dan İznik’e, dağ ilçelerinden Yenişehir’e kadar tüm ilçelere farklı hizmetler götüren Büyükşehir Belediyesi, muhtarlarından gelen jeneratör ve hilti taleplerini geri çevirmedi.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen 58 jeneratör ve 58 delici iş makinesi, ‘Köylere uzanan Büyükşehir eli’ projesi kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’un da katıldığı törenle muhtarlara teslim edildi.

 

Bugüne kadar hizmet konusunda sınır ayrımı hiç yapmadıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hizmet talebi gelen tüm bölgelere imkanlar ölçüsünde ulaşmaya çalıştıklarının altını çizdi. Belediyecilik hizmetlerinde Bursa’nın artık örnek gösterilen bir kent olduğunu ve ulaşımdan spora, tarihi mirastan çevre yatırımlarına kadar her alanda örnek projelerini hayata geçirdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, artık Bursa’nın kırsal kalkınmada da örnek bir kent haline geleceğini vurguladı.

 

Gelişmiş Avrupa ülkelerinde insanların şehir merkezlerinde çalıştığını ancak kırsal bölgelere yaşadığını ifade eden Başkan Altepe, “Bizim amacımız da kırsal kalkınma yatırımlarını ile merkeze olan göçü tersine çevirmek. İstiyoruz ki kırsal yaşayan halkımız göç etmeye ihtiyaç duymasın. Gerek ekonomik gerekse sosyal ihtiyaçları bulunduğu bölgede karşılansın. Böylelikle göç etmek zorunda kalmasın. Bunu gerçekleştirecek projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz. İnanıyorum ki Bursa’mız tersine göç hamlesi ile de Türkiye’ye örnek olacak” dedi.

 

Başkan Altepe daha sonra Orhaneli’nin Süleymanbey, İkizoluk, Belenoluk, Fadıl, M.Akalan, Akcabük, Yörücekler, Yakuplar, Yeşiller, Çivili, Semirci, Sadağı, Karaoğlanlar, Emirköy, Göktepe ve Dereköy, Büyükorhan’ın Danacılar, Gedikler, Balaban, Aktaş, Kuşlar, Zaferiye, Mazlumlar, Pınarı, Perçin, Sarnıç ve Geynik, Harmancık’ın Ballısaray, Akpınar, Bekdemirler, İshaklar ve Kışmanlar, Mustafakemalpaşa’nın Kestelek, Camandar, Adaköy ve Söğütalan, Keles’in Bıyıklıalanı, Belenören, Baraklı, Yazıbaşı ve Menteşe, İznik’in Dırazali, Nilüfer’in Kadriye, Mudanya’nın Dereköy, İnegöl’ün Halhalca, Orhangazi’nin Narlıca, Karacabey’in Yeşildere, Çamlıca, Tophisar, İnkaya ve Karakoca, Kestel’in Ümitalan, Gürsu’nun Dışkaya, Osmangazi’nin Güneybudaklar ve Yenişehir’in Kızılköy muhtarlarına jeneratör ve hiltilerini teslim etti.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN