Yurtseven’e ‘köyü tanıtın’ talimatı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Yurtseven’e ‘köyü tanıtın’ talimatı

Bu haber 29 Nisan 2014 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Nilüfer İlçe sınırlarında bulunan ve mahalle statüsü kazanan Akçalar ile Gölyazı, Uluabat ve Eski Karaağaç köylerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 

Vali Karaloğlu, hafta sonu mesaisini, köyleri gezerek incelemelere ayırdı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Kurum Müdürleri de, vali ile beraber incelemelere katıldı. Gittiği köylerde vatandaşla bir araya gelen Karaloğlu, onların istekleri dinleyip gerekenlerin yapılması talimatını verdi.

 

Akçalar’a kavşak müjdesi

 

Bursa -İzmir karayolunda Köprülü kavşak talep eden muhtara, bu yöndeki çalışmanın 2014 yılında tamamlanacağı müjdesini veren Karaloğlu, Tarım arazilerine dökülen hafriyata ilişkin şikayet üzerine Başkan Bozbey’den bu konuda tüm resmi kurumlarla işbirliği yapmasını istedi. Beldedeki hırsızlık vakalarının arttığı yönündeki şikayet üzerine de beldenin giriş-çıkışlarına kamera konması ve online izlenmesi konusunda Nilüfer Belediyesi ile Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’nün işbirliği yapması karalaştırıldı.

 

001-vali-yurtseven-talimat-002

 

Gölyazı’da tekne turu

 

Bursa Valisi Karaloğlu, Gölyazı’da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği’ne konuk olarak bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nin Gölyazı’daki çalışmaları hakkında kısa bir bilgi verdi. Bozbey, Gölyazı’da Nilüfer Belediyesi tarafından tescillenen çok sayıda tarihi binanın restore edildiğini kaydetti. Heyet daha sonra Gölyazı’da Pazar alanını gezerek, yerel yemekler yapan Gölyazılı kadınlarla sohbet etti.

 

Vali Karaoğlu, gazetecilerin sorusu üzerine Uluabat Gölü’nün doğa için önemine dikkat çekti. Pek çok göçmen kuş türünün Uluabat Gölü’ne uğradığını hatırlatan Karaloğlu, bu doğa cennetinin muhakkak korunması gerektiğini kaydetti. Vali Karaloğlu, “Buradaki kuş ve balık türlerini korumalıyız. Gelecek kuşaklara sağlıklı bir dünya bırakmak istiyorsak bunu başarmalıyız. Aksi takdirde torunlarımıza kirli bir dünya bırakmış olacağız” diye konuştu.

 

001-vali-yurtseven-talimat-003

 

Leylek köyünde elektrik yeraltına alınacak

 

Eski Karaağaç köyü ziyaretinde Kadın Derneğine misafir olan Vali Karaloğlu, Kadın Derneğinin göl kenarına aldırılacağı müjdesini verdi.

 

Leyleklerin elektrik tellerine takılarak yaralandığı bilgisini alan Vali Karaloğlu, bir an önce bu işi halledelim talimatını verdi. Kadınların köyümüzü tanıtamıyoruz şeklindeki serzenişlerine karşı ise Vali Karaloğlu, Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven’e talimat vererek, “Yollara levhalar koyun, 3 milyon insanın yaşadığı bu şehirde sosyal imkanlarınızı artırırsanız mutlaka talep olacaktır. Düzenli bir proje yaparak tanıtımını sağlayalım” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN