Karacabey için ‘Güç Birliği’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Karacabey için ‘Güç Birliği’

Bu haber 29 Nisan 2014 - 13:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Uludağ Üniversitesi Karacabey Meslek Yüksek Okulu (KMYO) işbirliğiyle yapılması planlanan Karacabey Sempozyumu için düzenlenen Güç Birliği Yemeği, KTSO Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 

Yemeğe, AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Garnizon Komutanı Üsteğmen Hayati Sarı, KMYO Müdürü Prof. Dr. İbrahim Ak, KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, belediye meclis üyeleri, oda yöneticileri ve daire amirleri katıldı.

 

Yemekte konuşan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, yeni büyükşehir yasası, otoban projesi ile İstanbul ve Bursa’nın genişleme planlarının, yeni Karacabey’i gündeme getirdiğini ifade ederek, “Cazibe merkezi haline gelen Karacabey’in envanterini çıkarmak, yeni Karacabey için bu konuları konuşup planlama yapmak zorundayız. Bunun içinde hep beraber hareket ederek, güç birliği oluşturmalıyız.” dedi.

 

Güncü’nün ardından konuşan KMYO Müdürü Prof. Dr. İbrahim Ak, Karacabey’in 4 bin yılı aşkın bir tarihi geçmişi olduğunu söyleyerek, “Bu anlamda gerçekleştirmek istediğimiz sempozyum ile tarım ve hayvancılığın başkenti olan Karacabey’in, tarım, hayvancılık, sanayi, turizm gibi alanlarda ekonomisini ortaya çıkarıp, sorunlarını ve çözüm yollarını tartışmayı amaçlıyoruz. Eğer ki güzel bir birliktelik sağlayabilirsek, iki gün yapmayı düşündüğümüz sempozyumu sonbaharda hayata geçirip Karacabey için önemli adımlar atmış olacağız.” şeklinde konuştu.

 

001-guc-birlik-kbey-002

 

Yapılması planlanan sempozyumun Karacabey için önemli bir adım olduğunu söyleyen Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı da, Kredi Garanti Fonu Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu ifade ederek, “Karacabeyli bir kardeşiniz olarak artık Karacabey’e hizmet etme noktasında daha aktif bir rol oynayacağım. Yıllık 450 trilyon bütçesi olan bir kurumda yönetim kurulu üyesi olmamı Karacabey için büyük bir şans olarak görüyorum. Bu kurum esnaflarımıza fayda yaratacak bir kurumdur. Artık Karacabeyli hemşerilerimin dosyaları daha hızlı işlem görecektir.” dedi.

 

Matlı ayrıca, her zaman Karacabey noktasında bir araya gelmeleri gerektiğini söyleyerek, “Şehrimiz oldukça zengin. Planlama konusunda da birlik ve beraberliği sağlarsak her zaman her şeyi başarabiliriz.” dedi.

 

Seçim çalışmaları öncesinde sürekli büyük, güçlü ve yeni Karacabey dediklerini belirten Belediye Başkanı Ali Özkan, “Artık söz söyleme zamanı geçti, güzel şeyler yapma zamanı geldi. Görüyorum ki bu toplantının da niyeti bu yönde. Bizde belediye olarak her zaman bu birlikteliğin yanında olacağız.” şeklinde konuştu.

 

001-guc-birlik-kbey-003

 

Yemekte son olarak konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, yapılması planlanan sempozyumun kendisini mutlu ettiğini belirterek, Karacabey için güzel açılımlar yaratacağını söyledi.

 

Milletvekili Matlı, “Bu tür anlamlı işlerde siyasi kimliklerimizi bir kenara bırakarak Karacabeyli kimliğimizle hareket etmeliyiz. Büyükşehir yasasıyla önemli değişiklikler olacaktır ama biz birlik ve beraberlik içinde olursak hem Büyükşehir’den hem de Ankara’dan istediğimiz hizmeti istediğimiz gibi alabiliriz. Bu projede bu anlamda çok şey ifade ediyor. İnşallah bu çalışma önümüzdeki günlerde Karacabey’i büyük güzelliklere adım attıracaktır.” dedi.

 

Konuşmaların ardından, yemeğe katılanlardan bir hafta içinde konuyla ilgili taleplerin alınması kararlaştırıldı.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN