Minik kaymakam içkili yerleri sordu « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Minik kaymakam içkili yerleri sordu

Bu haber 24 Nisan 2014 - 15:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

23 Nisan’da kaymakamlık koltuğuna oturan öğrenci, Belediye Başkanı Ali Özkan’ı telefonla arayarak, içkili mekanların şehir dışına taşınıp taşınmayacağını sordu. Özkan’ın minik kaymakama cevabı ise, “Halkın düşüncelerine göre hareket edeceğiz” oldu.

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Karacabey Kaymakamlık koltuğuna, İstiklal Ortaokulu’ndan Yasemin Yumitkan oturdu.

 

Cumhuriyet Alanı’ndaki törenin ardından Kaymakam Ahmet Yurtseven’i ziyaret eden İstiklal Ortaokulu öğrencileri, Karacabey’le ilgili merak ettikleri konularda bazı sorular iletti.

 

Ziyarette Okul Müdürü İsmail Şen ve Türkçe Öğretmeni Zafer Akcan’ın yanı sıra 5. Sınıf öğrencileri Melih Borhan, Nazmiye Işık ile Kaymakamlık koltuğuna oturan 6. Sınıf öğrencisi Yasemin Yumitkan yer aldı.

 

Daha sonra Kaymakamlık mesleği ile ilgili de bilgi alan öğrenciler, ilçede özellikle içkili mekanların şehir dışına taşınıp taşınmayacağı konusunu Yurtseven’e sordu. Bu konuda en net bilgiyi Belediye Başkanı’nın verebileceğini dile getiren Yurtseven ise, Kaymakamlık koltuğuna oturan Yasemin Yumitkan’dan telefonla bilgi alabileceğini söyledi.

 

001-23-nisan-kaymakam-002

 

Minik Kaymakam Yumitkan, içkili mekanların son durumuyla ilgili telefonla görüştüğü Belediye Başkanı Ali Özkan’dan halkın düşüncelerine göre hareket edecekleri yanıtını aldığını söyledi.

 

Öğrenciler ayrıca, ilçede kötü alışkanların artmaması adına denetimlerin sıklaştırılması ve kütüphane sayısının arttırılarak herkesin okumaya teşvik edilmesini istedi.

Öğrenciler makam koltuklarında

 

001-23-nisan-kaymakam-003

 

Öte yandan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Cumhuriyet Alanı’ndaki törenin ardından, makam ziyaretleri gerçekleşti. İstiklal Ortaokulu’nun Kaymakam Ahmet Yurtseven ziyaretiyle birlikte Ömer Matlı İlkokulu Garnizon Komutanı Üsteğmen Hayati Sarı’yı, 14 Eylül Ortaokulu Belediye Başkanı Ali Özkan’ı, Hacı Ahmediye Onur İlkokulu Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez’i, Karacabey Ortaokulu Emniyet Müdürü Bülent Kaplan’ı, Cumhuriyet İlkokulu Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’i ve İmam Hatip Ortaokulu da İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN