Öğrenci ve velileri gururlandı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Öğrenci ve velileri gururlandı

Bu haber 21 Nisan 2014 - 20:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Seyran İlk ve Orta Okulu’nda önceki gün “Gurur Çayı” düzenlendi. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan, “Hep Birlikte Başarılı Olalım Projesi” kapsamında gerçekleşen etkinlik, ilk kez bir köy okulunda yapıldı.

 

Taşıma merkezi olan Seyran İlk ve Orta Okulu’nda 11 köyden 178 öğrenci eğitim görüyor. Velisi bulunduğu öğrenci için adına belge düzenlenen anne ve babalar programa yoğun ilgi gösterdi. Davet edilen 50 velinin tamamına yakınının törende hazır bulunması öğrencileri de çok sevindirdi.

 

001-seyran-gurur-cay-002

 

Etkinlikte Seyran Muhtarı Sami Uslu, Canbaz Muhtarı Orhan Ayyıldız, Hayırlar Muhtarı Kenan Aydemir, Akçasusurluk Muhtarı Mehmet Kurur, Ekinli Muhtarı Mehmet Çelik ve Çamlıca Muhtarı Saadettin Yıldırım da yer aldı.

 

Seyran İlköğretim Okulu Müdürü Şaban Vural, yaptığı açılış konuşmasında; “Baharın gelmesi ile tarla ve bahçelerinizdeki işler başladı. Bu kadar önemli işlerinizin arasında programımıza katıldınız. Çocuğunuza, eğitime önem verdiğiniz ve ülke geleceğinize sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

001-seyran-gurur-cay-003

 

‘Başarı’ konulu konuşmayı ise, okulun 8. Sınıflar Rehber ve Matematik Öğretmeni Tuğba Duman yaptı. Tüm öğrencilerin öğretmenleri ile birlikte izlediği program, belge töreni ile devam etti. Ardından minik öğrencilerin şiir, şarkı ve gösterileri izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

 

Gruplar halinde sahneye davet edilen velilere belgeleri köy muhtarları tarafından verildi. Program sırasında ilginç bir olay da yaşandı. Canbaz Köyü Muhtarı Orhan Ayyıldız, eşine belgesini bizzat kendi takdim etti.

 

Muhtarlık görevinden ayrılan Hayırlar eski Muhtarı Halit Yılmaz’a ve Ekinli eski Muhtarı Bayram Güder’e Okul Müdürü Şaban Vural tarafından destekleri nedeniyle teşekkür plâketi verildi.

 

001-seyran-gurur-cay-004

 

Okuldaki tüm öğrenci ve öğretmenlerin katkıları ile gerçekleşen program, Türkçe Öğretmeni Tuğba Yürekli ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Zülfiye Akcan tarafından başarıyla organize edildi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN