Bursa uçuşa geçiyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bursa uçuşa geçiyor

Bu haber 21 Nisan 2014 - 17:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

THY, Yenişehir Havalimanı`ndan uçuşa geçmek için son hazırlıkları yapıyor. Edinilen bilgiye göre, Trabzon, Erzurum, Diyarbakır, Bodrum, Antalya ve Üsküp seferleri mayıs ayı sonunda başlayacak.

 

Büyükşehir Belediyesi`nin öncülüğünde `Marka kent` olma yolunda önemli adımlar atan, ancak hava ulaşımında bir türlü istediği ivmeyi yakalayamayan Bursa, bu alanda da kabuğunu kırmaya hazırlanıyor.

 

Edinilen bilgiye göre, son dönemde Yenişehir Havalimanı`ndan tarifeli seferlerin düzenlenmesine yönelik görüşmelerde sona yaklaşıldı. Farklı şirketlerin de devreye girebileceğini öğrenilirken, Bursa Hava Yolları`nın (BHY) bu süreçteki yeri ise henüz netleşmedi. BHY`nin de bazı noktalara kiralayacağı uçaklarla sefer düzenleyebileceği konuşuluyor.

 

BAZI İLLERE HER GÜN

 

Görüşme sonuçlarının mayıs ayında kamuoyuna aktarılacağı bilgisine ulaşılırken, her şeyin yolunda gitmesi durumunda mayıs sonu itibariyle seferlerin başlayacağı öğrenildi. BURULAŞ`ın THY ile süren görüşmelerine göre, uçuşlar Trabzon, Erzurum, Diyarbakır, Bodrum, Antalya ve Üsküp`e olacak. Bu seferlerin bazılarının her gün bazıları ise haftada bir kaç kez gerçekleştirilmesi planlanıyor.

 

ÇOK DAHA KOLAY ULAŞIM

 

Yenişehir Havalimanı`ndan şuan sadece Borajet ve Anadolujet`in ortak girişiminde haftada 5 gün karşılıklı sefer olarak uçuş gerçekleştiriliyor. Borajet Ankara ve Adana`ya doğrudan sefer düzenlerken, buradan da Anadolujet uçağı ile farklı illere uçulabiliyor. Eğer görüşmeler bir sürpriz yaşanmaz ve olumlu sonuçlanırsa Bursalılar birçok şehre hava yolu ile çok daha kolay ulaşacak.