Böyle uygulama olmaz! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Böyle uygulama olmaz!

Bu haber 18 Nisan 2014 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesinin hayata geçirdiği ücretli park uygulaması, vatandaşların tepkisine neden oluyor. Park ücreti isteyen kişilerin kim olduğunun belli olmadığını, belediye yada park görevlisi olduğuna dair üstlerinde bir kıyafet, kart, vs. bulunmadığını söyleyen vatandaşlar, “Aracımızı park ederken elinde bir defter olan biri gelip bizden park ücreti istiyor. Kaldı ki ücretlerin ne olduğu da belli değil. Bu şekilde uygulama olmaz” diyerek belediyeye tepki gösteriler.

 

Karacabey Belediye Başkanlığı, yapılan yeni düzenlemelerle birlikte ilçe cadde ve sokaklarında belirlenen bazı noktaları ücretli park alanı olarak belirledi. Cumhuriyet Alanı başta olmak üzere Abdullahpaşa, Tabaklar, Tavşanlı, Runguçpaşa, Drama ve Garipçe Mahallelerinde belirlenen noktalar araç parkına tamamen kapatılırken, bazı alanlar ücretli ve ücretsiz park alanı olarak açıldı.

 

Karacabey Belediye Başkanlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Alanı’nın tamamı, Bursa Caddesi Orman İşletme Şefliği’nin önüne kadar, Atatürk Bulvarı Ulucami’ye kadar, Dr. Rüştü Özüt Caddesi’nin tamamı, Panayır Caddesi İrfan Ülker Sokak bitişiğine kadar, Bandırma Caddesi Karacaahmet Caddesi bitişiğine kadar olan kısım ücretli park alanı olarak belirlendi.

Tüm bunlara ilave olarak, Tavşanlı Mahallesi’nin 93, 91, 60, 89, 85 sokaklarında, Karacaahmet Mahallesi’nde 95 sokakta ve Runguçpaşa Mahallesi’nde 75, ile 49 sokaklarında ücretli otopark sistemi uygulanacaktır.

 

Ücretli park alanları sabah saat 08.00’den başlayarak akşam 20.00’ye kadar sürecektir. Cumartesi günleri de aynı uygulama devam edecek olup, Pazar günleri ise araçlardan park ücreti alınmayacaktır. Uygulama dışında park yapan araç sahiplerine belediye ekiplerince cezai işlem uygulanacaktır.” denildi.

 

001-park-ucret-uyugula-yanlis-002

 

Açıklamada park ücretleri hakkında herhangi bir bilgi verilmezken, uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte vatandaşların tepkileri de artarak devam ediyor.

 

Ücretli park uygulamasına karşı olmadıklarını ifade eden vatandaşlar, “Fakat bu şekilde uygulama olmaz. Eline bir defter alan çıkmış yolda para topluyor. Üstlerinde ne bir belediye yada park görevlisi olduğuna dair kıyafet var nede kart. Ücret detaylarını sorduğunuzda doğru düzgün cevap bile veremiyorlar. Bu uygulama daha öncede denendi ve Karacabey küçük yer olduğu için başarılı olmadı. O zamanda tanıdık olandan para alınmıyordu şimdide görüyoruz ki yine aynısı oluyor. Böyle uygulama olmaz. Bir iş yapılıyorsa profesyonelce yapılmalıdır. Çevre il ve ilçelere bir baksınlar ve ücretli park uygulaması nasıl yapılıyor görsünler. Karacabey’de miyiz yoksa İstanbul’un ara sokaklarında mı belli değil.” şeklinde konuştular.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN